Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a tlačové správy


Plánovaný odber krvi

21.9.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 29 septembra 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce otvára novú diabetologickú ambulanciu

14.9.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, pripravila pre svojich pacientov novinku. Od polovice septembra 2020 rozširuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú ambulanciu diabetológie, poruchy látkovej premeny a výživy. Cieľom bolo vyjsť v ústrety širokej skupine obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali, ako aj zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb pre spádovú oblasť cca 40 tisíc obyvateľov.

Celý článok


8. september je svetovým dňom fyziatrie V Nemocnici Zlaté Moravce má rehabilitácia vyše 60 ročnú tradíciu

9.9.2020

Ôsmy september je Svetovým dňom fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia, fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú, aký obrovský pokrok môže dosiahnuť aj pacient v ťažkom stave pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie/FRO/ Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Vedúcou sestrou v nemocnici AGEL Zlaté Moravce je muž. V práci sa venuje pacientom, vo voľnom čase novofunlandským psom.

26.8.2020

Pätnásť rokov pomáha svojim pacientom, ktorí si ho pochvaľujú, obľúbený je aj medzi svojimi kolegami. K povolaniu ho priviedla mama, a to napriek tomu, že nie je zdravotníčka. Mal byť z neho ekonóm, ale zlákalo ho ošetrovateľstvo. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce funkciu vedúcej sestry na Oddelení vnútorného lekárstva a dlhodobo chorých, vykonáva muž – Karol Szendrei.

Celý článok


,,Som nesmierne šťastná, keď vidím za nami ten kus cesty, ktorou si naša nemocnica prešla,“ hovorí nová námestníčka zlatomoraveckej nemocnice

20.8.2020

V zlatomoraveckej nemocnici pracuje nepretržite už 34 rokov, od júna tohto roka je námestníčkou pre úsek ošetrovateľskej starostlivosti. Reč je o Mgr. Beáte Králikovej, ktorá nám v rozhovore povedala, čo je pre ňu na práci v zdravotníctve najkrajšie, čo naopak najťažšie a aké sú jej ciele v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce v najbližšom období.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno zorganizovala odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno a darcovia krvi tak pomohli doplniť zásoby krvi.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Zlaté Moravce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Na Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie sa objednáte za "pár klikov“

20.7.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Nemocnice Zlaté Moravce spustilo novinku – rýchle a jednoduché elektronické objednávanie. Pacienti sa teda na vyšetrenia môžu objednať doslova pár klikmi na webovej stránke rezervacie.agel.sk.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

17.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, potrebuje aj naďalej vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V júni sa v priestoroch nemocnice uskutočnilo mimoriadne úspešné darovanie krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v stredu 22. júla.

Celý článok


Pozvánka na odber krvi

9.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 22. júla 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach pripravuje spustenie diabetologickej ambulancie

8.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je súčasťou siete AGEL, pripravuje pre svojich pacientov novinku. Od augusta plánuje rozšíriť poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú, diabetologickú ambulanciu. Cieľom je rozšíriť služby pre pacientov a vyjsť v ústrety širokej skupiny obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali.

Celý článok


O pacientov v Nemocnici Zlaté Moravce sa s láskou stará 46 rokov

29.6.2020

Hneď, ako v roku 1974 skončila strednú zdravotnícku školu, nastúpila ako sestra do Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, a zostala jej po celý čas verná. Rukami Mgr. Marty Rebovej prešli tisíce pacientov a koncom júna odchádza z miesta námestníčky pre ošetrovateľstvo do zaslúženého dôchodku.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce dnes darovalo krv mimoriadne veľa darcov

26.6.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Dobrovoľníkov bolo celkovo 29, čo je mimoriadne priaznivé číslo.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

22.6.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční už tento štvrtok, 25. júna, v spolupráci s Nemocnicou Komárno.

Celý článok


Pozvánka na odber krvi

18.6.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 25. júna 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Pacienti zo Zlatých Moraviec majú k dispozícii nový, moderný prístroj na rehabilitáciu

17.6.2020

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, používa modernú zdravotnú pomôcku – motodlahu. Využíva sa po operáciách kĺbov a jej najväčším prínosom je, že skracuje dĺžku rehabilitácie.

Celý článok


Pacientky zo Zlatých Moraviec vyšetrí nový moderný mamografický prístroj v Leviciach

9.6.2020

Pacientky z regiónu Zlaté Moravce majú možnosť využiť nový moderný prístroj na mamografické vyšetrenie. Ten sa nachádza neďaleko, v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL. Budú vyšetrené prednostne.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach povolila návštevy pacientov

5.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, uvoľňuje obmedzenia zákazu návštev. Od stredy 3. júna pacientov zlatomoraveckej nemocnice tak môžu navštíviť rodinní príslušníci a ich známi za predpokladu dodržania určitých opatrení nemocnice.

Celý článok


Rehabilitácia v Zlatých Moravciach funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

28.5.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Nemocnici Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach otestovala skupinu osôb v izolácii

25.5.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v priebehu uplynulého víkendu zrealizovala dvojnásobné testovanie skupiny obyvateľov, ktorí sa vrátili zo zahraničia a boli v domácej izolácii. Aby po uplynutí stanovenej doby mohla byť u nich karanténa zrušená, museli byť opätovne testovaní, a to dvakrát po sebe.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce sa postupne vracia k bežnému režimu

20.5.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19, prijala v posledných dvoch mesiacoch množstvo opatrení. Tie zaisťovali bezpečnosť nielen zdravotníckeho personálu, ale aj pacientov. Po uvoľnení situácie sa režim nemocnice vracia postupne do normálu, niektoré opatrenia však aj napriek stúpajúcemu počtu pacientov zostávajú v platnosti.

Celý článok


Ako sa prihlásiť na komerčné testovanie na COVID-19 v Zlatých Moravciach?

18.5.2020

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Možnosť prihlásiť sa na komerčné testovanie majú záujemcovia z radov samoplatcov aj v Zlatých Moravciach a okolí. Najjednoduchší spôsob je prihlásiť sa prostredníctvom rezervačného systému a webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Sme tu pre vás. Aj naďalej vykonávame vyšetrenia na zistenie vírusu COVID-19

15.5.2020

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, vykonáva komerčné vyšetrenia COVID-19. Preto nás za účelom zistenia výskytu vírusu SARS-CoV-2 neváhajte navštíviť a my vám zabezpečíme výsledok z vyšetrenia v troch cudzích jazykoch.

Celý článok


Oznámenie o výkone komerčných vyšetrení na ochorenie COVID-19

30.4.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, oznamuje, že od mája bude vykonávať komerčné vyšetrenia COVID-19.

Celý článok


Oznam pre pacientov ortopedickej ambulancie

6.4.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, oznamuje, že dňom od 17. apríla 2020 po čerpaní dovolenky, pacientom opäť sprístupní ortopedickú ambulanciu.

Celý článok


Veľká vďaka všetkým dobrým ľuďom, ktorí v tomto hektickom období myslia na iných.

2.4.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, v mene svojich pacientov touto cestou vyjadruje úprimné poďakovanie za sponzorský dar venovaný nemocnici vo forme textilných ochranných rúšok.

Celý článok


Milí darcovia veľmi pekne všetkým ďakujeme, ste skvelí

31.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, bola za ostatné dva dni opätovne obdarovaná sponzorským darom vo forme textilných ochranných rúšok z domácej dielne šikovných darcov, ktorí v tomto období myslia predovšetkým na našich pacientov.

Celý článok


Ďakujeme za rúška, nemocnica bola opäť obdarovaná

27.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, bola dnešným dňom opätovne obdarovaná sponzorským darom vo forme textilných ochranných rúšok z domácej dielne šikovných darkýň

Celý článok


Nemocnica opäť obdarovaná

25.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, bola dnešným dňom opätovne obdarovaná sponzorským darom vo forme textilných ochranných rúšok z domácej dielne šikovnej darkyne.

Celý článok


Oznámenie o prijatí ponúk šitých ochranných rúšok z dôvodu zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19

24.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, z dôvodu zamedzenia šírenia vírusu COVID-19 prijíma ponuky dobrovoľníkov/dobrovoľníčiek, ktoré by mali záujem nezištne pomôcť nemocnici a zamedziť šírenie akútneho vírusového ochorenia u občanov Zlatých Moraviec a širokého okolia.

Celý článok


Poďakovanie za sponzorský dar

24.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, v mene svojich pacientov vyjadruje touto cestou úprimné poďakovanie za sponzorský dar venovaný nemocnici vo forme textilných ochranných rúšok.

Celý článok


Oznam o čerpaní dovolenky

19.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, oznamuje svojim klientom čerpanie dovolenky na niektorých oddeleniach a ambulanciách, v priebehu mesiaca marec

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Vedenie zlatomoraveckej nemocnice si uctilo sviatok všetkých žien

9.3.2020

Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 9. marca, k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) nežnejšiemu pohlaviu tohto zdravotného zariadenia venovalo voňavú pozornosť. Na každé dvere oddelenia, ambulancie, kancelárie či prevádzky zaklopal technicko-prevádzkový námestník nemocnice spolu s členkou predstavenstva, ktorí vo svojom náručí držali ružu, ktorou obdarovali svoje kolegyne.

Celý článok


Darcovia krvi pomáhali v Nemocnici Zlaté Moravce

6.3.2020

Nemocnica Zlaté Moravce v spolupráci s Nemocnicou Komárno, členovia skupiny AGEL, zorganizovali v priestoroch zlatomoraveckej nemocnice uplynulý týždeň darovanie krvi, a to po takmer desiatich rokoch. V tejto aktivite by chceli pokračovať aj do budúcna, keďže táto vzácna tekutina je neustále potrebná a pre stopercentnú potrebu v spotrebe krvných prípravkov by potrebovala nemocnica v priemere 4-5 darcov denne.

Celý článok


Chirurgické oddelenie Nemocnice Zlaté Moravce zrealizovalo v minulom roku 870 operačných výkonov. Obrovský pokrok priniesla laparoskopia a videoskopia.

13.2.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zabezpečuje aj chirurgickú starostlivosť pre širokú spádovú oblasť. V roku 2019 bolo hospitalizovaných 1 381 pacientov, z toho 600 žien a 781 mužov. Plánovaných hospitalizácií bolo 623, ich počet prevýšili akútne hospitalizácie, ktorých bolo 758.

Celý článok


V Zlatých Moravciach našli recept na nedostatok lekárov: Slovákov lieči Afričan, úprimné slová o našich ženách a jedle

20.1.2020

Obľúbili si ho! Mnohé slovenské nemocnice sa sťažujú na nedostatok lekárov, no v Zlatých Moravciach sa vynašli.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce oslávila 145. narodeniny. Rok 2019 bol pre nemocnicu zlomovým

10.1.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, oslávila prvého januára 2020 svoje 145. narodeniny. Presne v tento deň v roku 1875 kedy tu bola zriadená prvá župná nemocnica a prijala svojich prvých pacientov. A hoci bol rok 2019 pre nemocnicu zlomový, podarilo sa ju vďaka spolupráci mesta a spoločnosti AGEL nielen zachovať, ale naopak, rozbehla niekoľko nových projektov, rozšírila spektrum svojich zdravotných výkonov a dokonca vybudovala nové oddelenie. Za rok 2019 tu bolo celkovo hospitalizovaných viac ako 2 730 pacientov z toho mužov 1 149 a 1 583 žien, nemocnica zrealizovala cca 820 operačných zákrokov.

Celý článok


Zachraňujú im zdravie, teraz ich prekvapili darčekmi

19.12.2019

Zdravotníci z Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, prišli s originálnym nápadom obdarovať starkých, ktorí sú chorí a poniektorí aj osamelí. Nešlo však o pacientov nemocnice. Nezištne sa rozhodli pomôcť tým, ktorí sú na okraji našej spoločnosti a o to viac potrebujú našu pomoc. Vianočný čas, ktorý prináša aj nečakané obdarovanie a príjemné prekvapenia zažili na vlastnej koži klienti Zariadenia opatrovateľskej služby v Zlatých Moravciach. Zamestnanci nemocnice im doniesli kopec darčekov, ktoré nakúpili z vlastných prostriedkov.

Celý článok


Oznam o prevádzke oddelení počas vianočných sviatkov

17.12.2019

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, oznamuje klientom a návštevníkom nemocnice ako aj širokej verejnosti, že s nadchádzajúcimi vianočnými sviatkami bude prevádzka oddelení, ambulancií prevádzkovaná nasledovne:

Celý článok


V deň svätého Mikuláša boli zamestnanci nemocnice nečakane obdarovaní

10.12.2019

Zamestnancom Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, robí radosť krásna, voňavá jedlička, ktorú nemocnici 6.12. 2019 darovali Štátne lesy Slovenskej republiky, Odštepný závod Topoľčianky.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce prijímajú na oddelenie dlhodobo chorých aj pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne

5.12.2019

Nové oddelenie dlhodobo chorých, ktoré slúži pacientom v Nemocnici Zlaté Moravce a.s., člena skupiny AGEL SK, od septembra tohto roku, už môžu využívať aj poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Od 1. decembra nadobudla účinnosť zmluva o preplácaní týchto výkonov. Oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce otvorila novú poradňu pre pacientov s chronickými ranami

12.11.2019

V Nemocnici Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL SK, otvorili novú odbornú poradňu chronických rán a stómií. Poradňa sa zaoberá problematikou preležanín, diabetických defektov, vredov predkolenia, ťažko liečiteľných operačných rán a iných dlhodobo sa nehojacich defektov, ako aj stómií. Zlatomoravecká nemocnica tak rozširuje škálu svojich služieb, poskytovaných pacientom zo širokého okolia. Nová poradňa funguje v rámci chirurgickej ambulancie a využíva moderné metódy liečby.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce využívajú najmodernejší prístroj na vyšetrenia vzoriek krvi

7.11.2019

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL SK, využíva na vyšetrenia krvi a moču jeden z najmodernejších prístrojov. Tento slúži pre potreby vyšetrení hospitalizovaných, ale aj ambulantných pacientov. Analyzátor AU 480 dokáže rýchlo a spoľahlivo vyšetriť tisíce vzoriek, čo prináša efekt tak pre pacientov, ako aj lekárov predovšetkým v úspore času a v presnejšej diagnostike ochorení.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce slúži pacientom nové oddelenie dlhodobo chorých

9.10.2019

Úplne nové Oddelenie dlhodobo chorých majú k dispozícii pacienti v Nemocnici Zlaté Moravce a.s., člena skupiny AGEL SK. Nové oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

Celý článok


Skupina AGEL aj mesto sa snažia o zachovanie Nemocnice Zlaté Moravce

2.9.2019

Nemocnica v Zlatých Moravciach zostane zachovaná pre tamojších obyvateľov. Napriek faktu, že sa v pláne stratifikácie Ministerstva zdravotníctva SR s ňou, ako akútnou nemocnicou nepočíta, majoritný vlastník nemocnice, skupina AGEL SK a predstavitelia mesta sa dohodli, že nemocnicu zachovajú a budú ju ďalej rozvíjať. Aby však obhájila svoju existenciu, musí prejsť viacerými zmenami. Niektoré oddelenia čakajú čiastočné úpravy, pribudne aj úplne nové oddelenie. Cieľom bude mať nemocnicu na úrovni, kvalitne vybavenú, s kvalifikovaným personálom a najmä bezpečnú pre pacientov.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce otvorila zrevitalizované oddelenie vnútorného lekárstva

11.7.2019

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, odovzdala do prevádzky zrevitalizované priestory oddelenia vnútorného lekárstva, ktoré prešlo potrebnou modernizáciou.

Celý článok


Zdravotníci zo Zlatých Moraviec si prevzali cenu primátora mesta

6.6.2019

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, a zdravotníci z miestneho regiónu sa zúčastnili odovzdávaní ocenení zo strany primátora mesta. Ide o najvýznamnejšie uznanie na miestnej úrovni pre ľudí, aktivistov, dobrovoľníkov, ktorí vo svojom voľnom čase prispievajú k rozvoju Zlatých Moraviec, alebo celoživotnými zásluhami usilujú v ich prospech.

Celý článok


Chcete poznať svoju prognózu? Lekárka Zlatomoraveckej nemocnice Vám ochotne poradí

4.6.2019

Je profesne najmladšou lekárkou v kolektíve doktorov Zlatomoraveckej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL. Známa a obľúbená najmä v kruhu niekdajších študentov ako odborný asistent dekana Lekárskych fakúlt na Slovensku. Položili sme otázky MUDr. Márii Prieložnej, MPH, ktorá vám poradí, aké ochorenia a rizikové faktory by mal zistiť obvodný lekár v anamnéze pacienta.

Celý článok


Sestry zo zlatomoraveckého regiónu si prevzali Biele srdcia

29.5.2019

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek a Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zorganizovali pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier slávnostný seminár s udeľovaním ocenení Biele srdce, ktoré si prevzalo osem sestier.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce čoskoro otvorí novú poradňu pre pacientov s chronickými ranami

26.4.2019

Novú odbornú poradňu zaoberajúcu sa problematikou preležanín, diabetických defektov, vredov predkolenia, ťažko liečiteľných operačných rán a iných dlhodobo sa nehojacich defektov, v blízkej dobe otvorí Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Pacienti Zlatomoraveckej nemocnice majú nové matrace proti preležaninám

25.4.2019

Pre zabezpečenie vyššieho komfortu pacientov a prevencii proti vzniku dekubitov Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, zakúpila na všetky lôžkové oddelenia kvalitné antidekubitné matrace. Investícia sa pohybuje vo výške viac ako 5 tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach zakúpila sériu nových prístrojov pre rehabilitačné oddelenie

8.3.2019

Viacerými novými zdravotnými prístrojmi sa môže pochváliť oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL. Vyšší komfort a rozšírenie spektra terapií ocenia predovšetkým pacienti, ale aj personál. Do novej zdravotnej techniky nemocnica zainvestovala viac ako 21tisíc eur.

Celý článok


Podpora benefičného podujatia, ktoré rozdávalo objatie a pozitívnu emóciu

8.3.2019

Popoludňajšie benefičné podujatie pre mentálne a zdravotne postihnuté deti, ktoré sa uskutočnilo v Leviciach, podporila aj Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce bude naďalej fungovať, jej zrušenie sa neplánuje

3.1.2019

Spoločnosť AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje Nemocnicu Zlaté Moravce, vyvracia nepravdivé informácie o možnom zrušení nemocnice v Zlatých Moravciach.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zakúpila medicínsku techniku za 29 tisíc eur

14.12.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote takmer 29-tisíc eur. Nový anestéziologický prístroj je určený na podanie celkovej anestézie pacientom nemocnice pri akútnych a plánovaných operačných zákrokoch.

Celý článok


Ambulantná pohotovostná služba v Nemocnici Zlaté Moravce

18.9.2018

Ambulantná pohotovostná služba pre dospelých bola od septembra spustená do prevádzky v nemocničných priestoroch na ulici Bernoláková 4. Otvorená je v pracovných dňoch od 16. do 22. hodiny a v dňoch pracovného pokoja a počas sviatkov od 7. do 22. hodiny.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zvyšuje odbornosť sestier

26.4.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala odborný celoústavný seminár zameraný na sústavné vzdelávanie sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Nová medicínska technika zlepší starostlivosť o akútnych pacientov

19.4.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote takmer 14-tisíc eur. Nový pľúcny ventilátor je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov a pre pacientov s chronickým zlyhávaním dýchania, ktorý dokáže úplne alebo čiastočne nahradiť funkciu pľúc.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce zaviedla novinky pri rehabilitáciách

6.4.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, priebežne zavádza moderné procesy liečby i na oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Oddelenie zabezpečuje základnú fyziatricko - rehabilitačnú starostlivosť ambulantným pacientom ako aj pacientom lôžkových oddelení nemocnice, oddeleniu vnútorného lekárstva, chirurgickému oddeleniu ako aj pacientom anestézie a intenzívnej medicíny. Ročne ambulantne ošetrí viac ako 6 100 pacientov, zrehabilituje cca 150 hospitalizovaných pacientov a poskytne cez 2 750 liečebných terapií.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce otvorila moderné rádiologické oddelenie

14.3.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, 14. marca 2018 slávnostne otvorila obnovené rádiologické oddelenie. Nanovo vybudované oddelenie vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii, ktorá si vyžiadala finančné prostriedky v hodnote takmer 150-tisíc eur. Investícia do zakúpenia nového RTG skiagrafického prístroja predstavuje viac ako 117-tisíc eur.

Celý článok


Modernizácia v Nemocnici Zlaté Moravce

6.3.2018

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, prešla v uplynulom období veľkými zmenami. Jej najväčšia výzva sa spájala so snahou vytvoriť si pozíciu stabilného poskytovateľa zdravotnej spoločnosti v regióne.

Celý článok


Nemocnica ušetrila viac ako 40 percent nákladov na vykurovanie

2.3.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, investovala takmer 400 000 eur do nového tepelného hospodárstva. Modernizácia by mala mať v budúcnosti významný podiel na pozitívnom hospodárení v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zmeny v Nemocnici Zlaté Moravce

21.2.2018

Prioritou Nemocnice Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, bolo v roku 2017 predovšetkým vytvoriť si pozíciu stabilného poskytovateľa zdravotnej spoločnosti s cieľom zachovania kvalitnej a komplexnej zdravotnej starostlivo¬sti v regióne a neustáleho modernizovania prístrojovej techniky v zariadení.

Celý článok


Zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice podali pomocnú ruku ľuďom v núdzi

13.12.2017

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce sa v predvianočnom období zapojili do charitatívnej akcie, ktorú organizovala NADÁCIA AGEL. Pre ľudí bez domova zozbierali viac ako 250 kilogramov s oblečenia, obuvi a posteľnej bielizne. Vyzbierané veci si prevzali zamestnanci nitrianskeho azylového domu pre bezdomovcov, ktorí ich v chladných zimných dňoch rozdávajú ľuďom bez domova.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce pracujú s novou laboratórnou technikou

10.10.2017

Oddelenie laboratórnej medicíny v Nemocnici Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch začalo pracovať s dvomi najmodernejšími analyzátormi, ktorými nemocnica zníži celkové náklady oddelenia a vykoná nadštandardný počet vyšetrení za hodinu. Novými laboratórnymi prístrojmi, biochemickým analyzátorom a imunochemickým analyzátorom, nemocnica zvýši úroveň vyšetrení, od ktorých závisí samotná diagnostika ochorenia pacienta.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce zorganizovala prvú bezplatnú preventívnu akciu

25.9.2017

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, pripravila pre širokú verejnosť bezplatné vyšetrenie hladiny cukru v krvi a meranie tlaku. Išlo preventívnu akciu proti generačným chorobám, akými sú napríklad cukrovka alebo srdcovocievne problémy.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce zaviedla nový systém stravovania

13.9.2017

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch zaviedla nový systém vydávania stravy, ktorý vo veľkej miere prispeje k efektívnemu procesu podávania jedál pacientovi. Moderným štýlom distribúcie jedál, ojedinelým v podmienkach nemocníc na Slovensku, spĺňa zlatomoravecká nemocnica vysoké kritériá európskych štandardov.

Celý článok


Prvýkrát na firemných hrách AGEL

9.9.2017

Začiatkom septembra sa konali firemné hry AGEL vo Valči. Ide o každoročné stretnutie zdravotníkov z dvoch krajín. Premiérové športové zápolenie si užili aj zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Nový RTG prístroj zjednoduší operačné výkony

29.8.2017

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, získala nový mobilný skiaskopický RTG prístroj s C-ramenom určený na operáciu širokého spektra traumatologických a ortopedických výkonov. Moderné medicínske zariadenie v hodnote 50 000 eur, dokáže poskytnúť kvalitnejšie zobrazenie, lepší priebeh vyšetrení či samotný výkon operácie.

Celý článok


Rekonštrukcia tepelného hospodárstva

3.8.2017

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, plánuje v najbližšej dobe vynaložiť približne 400 000 eur do rekonštrukcie tepelného hospodárstva. Investícia vo veľkej miere prispeje k pozitívnemu hospodáreniu v nasledujúcich rokoch.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa rekonštruovala jedáleň pre zamestnancov

21.7.2017

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, nadobudli modernejšie pracovné prostredie. V týchto dňoch bola dokončená rekonštrukcia jedálne, ktorú využíva takmer 70 zamestnancov.

Celý článok


Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

8.3.2017

Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, dnes, 8. marca, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 160 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal podpredseda predstavenstva MUDr. Jozef Botka, riaditeľ nemocnice Ing. Otto Mausch alebo primár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok