Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

O nemocnici

Novinky a tlačové správy


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce Bielym srdcom prejavila úctu a vďačnosť svojim sestrám

13.5.2024

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce zorganizovala v piatok 10. mája odborný seminár spojený s udeľovaním prestížneho ocenenia „Biele srdce 2024". Medzi ocenenými boli štyri sestry zo zlatomoravskej nemocnice a dve navrhnuté Regionálnou komorou.

Celý článok


Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pomáhajú nad rámec zdravotnej starostlivosti

23.4.2024

Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá sa v rámci siete AGEL radí medzi najmenšie nemocnice, majú srdcia na „dlani“. Hoci má toto zariadenie len niečo cez 150 zamestnancov, keď treba pomôcť iným, vždy sa vedia zomknúť a operatívne zareagovať. Prostredníctvom Jarnej charitatívnej zbierky NADÁCIE AGEL obdarovali deti Centra pre deti a rodiny Levice.

Celý článok


Hemofília postihuje až tretinu detskej populácie Slovákov

16.4.2024

Hemofília je nenápadná a zákerná. Ide o ochorenie krvi, ktoré je zapríčinené nedostatkom alebo dysfunkciou faktorov zrážanlivosti krvi, čo znamená, že pri jej výskyte je zvýšené riziko nadmerného krvácania už aj pri malých zraneniach. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce majú s liečením pacientov s touto chorobou dlhoročné skúsenosti.

Celý článok


Chlpáči ako terapeuti? V zlatomoraveckej nemocnici nič nevídané.

11.4.2024

Je to už rok, čo pacientov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pravidelne navštevuje štvornohá liečiteľka. Za ten čas si zlatá retríverka Vivka vytvorila silné puto tak s pacientmi, ako aj so zamestnancami nemocnice. Tí potvrdzujú, že canisterapia úspešne pomáha v liečbe a zlepšovaní zdravotného stavu.

Celý článok


Jarnou kvapkou krvi Zlatomoravčania zachraňujú životy

5.4.2024

Jarná kvapka krvi prilákala do Nemocnice AGEL Zlaté Moravce darcov zo Zlatých Moraviec aj priľahlých obcí požitavského regiónu. Takto pred štyrmi rokmi nemocnica po dlhej odmlke opäť oživila tradíciu darcovstva krvi, ktorú si ľudia rýchlo obľúbili. Aj včera darovali takmer 8 litrov krvi.

Celý článok


Pacienti Zlatomoravskej nemocnice majú nový operačný stôl

12.3.2024

V snahe neustáleho skvalitňovania poskytovaných zdravotníckych služieb zakúpila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pre centrálne operačné sály nový operačný stôl. Ide v poradí už o druhú investíciu do obnovy operačných stolov v krátkej dobe, ktorá poukazuje na postupnú modernizáciu oddelenia.

Celý článok


Zlatomoravská nemocnica od dnes ruší zákaz návštev

4.3.2024

Po mesiacoch platnosti zákazu návštev na oddeleniach ho dnes zlatomoravská nemocnica ruší. Od pondelka 4. marca môžu rodinní príslušníci a ich známi navštíviť pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce za predpokladu dodržania stanovených opatrení.

Celý článok


Nový výťah v Zlatomoraveckej nemocnici slúži pacientom chirurgického pavilónu

26.2.2024

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce investovala do obmeny pôvodného vybavenia z 80. rokov 20. storočia viac ako 85 tisíc EUR. Do pavilónu chirurgických disciplín zakúpila nový, moderný výťah, ktorý vozí nielen pacientov a zamestnancov, ale poslúži aj na zásobovanie lôžkových oddelení.

Celý článok


Perioperačná starostlivosť - kroky na kontrolu, uchovanie a zveľadenie zdravia v súvislosti s operáciou

15.2.2024

Perioperačná starostlivosť je komplexný proces, ktorý zahŕňa rôzne aspekty starostlivosti s cieľom zaistiť bezpečnosť a pohodu pre pacienta počas celej chirurgickej procedúry v niekoľkých fázach. Jednoducho povedané, ide o starostlivosťou o pacienta pred operáciou, počas operačného zákroku a bezprostredne po ňom. Práve 15. február je venovaný tejto „špeciálnej“ ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Projekt „Krv darovaná s láskou“ doplnila zlatomoraveckej nemocnici zásoby životodarnej tekutiny o 15 litrov

9.2.2024

Láska má mnoho podôb a jedna z tých najkrajších je nezištná pomoc. Podať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú, sa týždeň pred Valentínom rozhodlo až 36 dobrovoľných darcov, z toho 9 prvodarcov. Nemocnici AGEL Zlaté Moravce včera krv venovali súrodenci, spolužiaci, priatelia, ale aj jednotlivci.

Celý článok


Dýchavičnosť či pískanie pri dýchaní nepodceňujte, môže ísť o signály závažného ochorenie dýchacích ciest

22.1.2024

Pľúca, jeden z piatich životne dôležitých orgánov ľudského tela, ktorý je nevyhnutný pre udržanie života aj preto, lebo jeho hlavnou úlohou je výmena kyslíka a oxidu uhličitého v tele. Sú teda kľúčovým orgánom v procese dýchania a udržiavania homeostázy (rovnováha vnútorného prostredia) v tele. Jednou z najzávažnejších chorôb pľúc je chronická obštrukčná choroba, ktorú môže signalizovať aj zníženie fyzickej aktivity a vysoký krvný tlak.

Celý článok


Dobrovoľní darcovia Vianočnou kvapkou krvi otvorili svoje srdcia ušľachtilým činom

21.12.2023

Predvianočné obdobie je čas, kedy majú ľudia k sebe bližšie nielen vľúdnym slovom, ale i dobrým skutkom. Potvrdilo sa to dnes, 21. decembra 2023, kedy sa na pracovisku hematológie a transfúziológie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce stretlo 22 dobrovoľných darcov s dobrým úmyslom a veľkým srdcom. Nemocnica tak symbolicky - Vianočnou kvapkou krvi zavŕšila odbery v tomto roku.

Celý článok


Prvá pomoc pri „sviatočných nehodách“

21.12.2023

Ako sa zachovať pri zapichnutej kosti v krku počas vianočnej večere? Viete podať prvú pomoc pri dusení sa s jedlom alebo ošetriť popáleniny? Poradí skúsený anestéziológ a intenzivista Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Milan Rebek.

Celý článok


Telocvičňa Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dostala moderný šat

7.12.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce uplynulé dva mesiace pracovala na revitalizácii priestorov telocvične, ktorú využívajú prevažne pacienti nelôžkového oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Investovala do nej viac ako 7-tisíc eur.

Celý článok


Novinky z operačnej sály. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce kúpila novú artroskopickú vežu

24.11.2023

Nová artroskopická veža s príslušenstvom je k dispozícii lekárom na operačnej sále v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Celková čiastka vynaložených finančných prostriedkov do obnovy presiahla 70 tisíc eur. Nová zdravotná technika prešla technologicky veľkým posunom najmä v oblasti zobrazenia a bezpečnosti pacienta.

Celý článok


Rehabilitačné pracovisko Nemocnice AGEL Zlaté Moravce má unikátny prístroj

21.11.2023

V rámci rozšírenia spektra poskytovaných služieb, skvalitňovania zdravotnej starostlivosti a modernizácie rehabilitačného pracoviska zakúpila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce viacero nových prístrojov za takmer 50 tisíc eur. Jeden z nich je aj rázová vlna fokusovaná - najmodernejšia neinvazívna alternatíva k chirurgickému zákroku. Pomáha liečiť chronické aj akútne bolesti. Využitie fokusovanej rázovej vlny je širokospektrálne.

Celý článok


Chorobnosť v regióne stúpa. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zakázala návštevy

31.10.2023

V účinnosťou od 1. novembra platí pre lôžkové oddelenia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce zákaz návštev. Súhlas s návštevou, za predpokladu dodržania hygienicko-epidemiologických podmienok – návleky na obuv, nosenie ochranného rúška alebo respirátora, môže vo výnimočných prípadoch udeliť primár oddelenia alebo službukonajúci lekár. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Strava bohatá na vitamíny, spánok a zníženie stresu - podpora imunity v sychravom medziobdobí

26.10.2023

V jesennom a zimnom období je veľmi dôležité podporovať vlastnú obranyschopnosť, a to najmä vyváženou zdravou stravou bohatou na vitamíny a minerálne látky. Práve ňou telu dopĺňame potrebné živiny. Lekárka MUDr. Mária Eliášová z oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce nám porozprávala, ako podporiť imunitný systém počas sychravých, jesenných dní.

Celý článok


„Bolesť lakťa nezanedbávajte. Môže viesť k dlhodobým komplikáciám,“ apeluje smerom k verejnosti skúsený lekár zo zlatomoravskej nemocnice

18.10.2023

Bolesť v lakťovom kĺbe môže byť spôsobená rôznymi faktormi. Najčastejšie sú to poúrazové stavy následkom športu, vykĺbenia či zlomeniny. Častou príčinou je aj nadmerná záťaž, a to nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Lekár ortopedickej ambulancie z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Šimon Kónya objasňuje, že opakovaným a dlhodobým preťažovaním lakťovej oblasti dochádza k zápalovým, ako aj degeneratívnym ochoreniam lakťa.

Celý článok


Odborníci apelujú: „Preventívne vyšetrenia prsníkov netreba podceňovať. Vedia veľa odhaliť a sú bezbolestné!“

13.10.2023

Preventívne vyšetrenie prsníkov by malo byť dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu každej ženy. Pomáha odhaliť zhubné nádory prsníka v skorých štádiách, čo môže zvýšiť úspešnosť budúcej liečby. V rámci kampane „Pink október“, mesiaca povedomia o rakovine prsníkov, odborníci z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce kladú dôraz na osvetu dôležitosti týchto preventívnych vyšetrení.

Celý článok


Takmer 12 litrov darovanej krvi a tri desiatky úžasných dobrovoľných darcov. To je bilancia z dnešného darovania krvi v Zlatých Moravciach

29.9.2023

Nezištne, pod rúškom anonymity pomáhajú neznámym pacientom. Dobrovoľného darovania krvi, ktorý dnes zorganizovala Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa zúčastnili tak prvodarcovia ako aj pravidelní darcovia krvi. A nebolo ich vôbec málo. Na hematologicko-transfúznom oddelení sa zišli takmer tri desiatky dobrovoľných darcov.

Celý článok


Pokoj hôr a vôňa kapustnice. Aj takú podobu môže mať odborné podujatie pre zdravotníkov

19.9.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce v rámci sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov zorganizovala odborný seminár tak pre sestry a pôrodné asistentky, ako aj zdravotníkov z iných stavovských organizácií, pre fyzioterapeutov, technikov, laborantov aj sanitárov. Konal sa v netradičnom mieste, v lone krásnej prírody Obyckých hôr.

Celý článok


Sepsa môže vzniknúť aj po ľahkej infekcii. Kto je najviac ohrozený?

12.9.2023

Sepsa (otrava krvi) je najčastejšia príčina smrti po nezvládnutej infekcii, zvyčajne bakteriálnej. Imunitný systém si zvyčajne vie poradiť v boji proti akýmkoľvek baktériám, vírusom alebo hubám, aby zabránil vzniku infekcií, no stáva sa, že niekedy prehnane reaguje poškodením telesných tkanív a orgánov. Pri príležitosti svetového dňa sepsy, 13. septembra, prinášame rozhovor s primárkou MUDr. Jarmilou Dekrétovou z oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


„Akákoľvek pomoc je lepšia ako žiadna,“ apeluje smerom k verejnosti skúsená primárka

8.9.2023

Ako sa zachovať pri popáleninách, šoku či infarkte? Správne poskytnutá prvá pomoc v prvých minútach po udalosti, môže zachrániť, alebo výrazne zlepšiť kvalitu života pacientovi. Primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Jarmila Dekrétová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce objasňuje potrebu základov prvej pomoci.

Celý článok


„Denne dnes ošetríme takmer dvojnásobok pacientov ako v minulosti,“ hovorí PhDr. Sučková

7.9.2023

Ôsmy september si pripomíname Svetový deň fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia. Fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú aký obrovský pokrok môže dosiahnuť pacient pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka, aj v ťažkom stave. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Ani páľava či dovolenkové obdobie neodradilo darcov vykonať ušľachtilý čin

24.8.2023

Leto, slnečné počasie a dovolenkové obdobie mnohí trávia pri mori, kúpaliskách a oddychom, no dobrovoľní darcovia krvi zo Zlatých Moraviec a priľahlých obcí zlatomoravského regiónu si opäť našli čas a Nemocnici AGEL Zlaté Moravce darovali takmer 11 litrov krvi.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce otvára novú ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých

31.7.2023

Od utorka 1. augusta Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozširuje odbornosť poskytovaním zdravotnej starostlivosti v novej, špecializovanej ambulancii v odbore všeobecného lekárstva. Uspokojí tak dopyt tohto druhu činností pre poistencov všetkých troch zdravotných poisťovní.

Celý článok


Muzikoterapia rozhýbala telo aj dušu pacientov v Zlatých Moravciach

13.7.2023

Pacientov hospitalizovaných na oddelení vnútorného lekárstva, oddelení dlhodobo chorých a lôžkovom rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Zlaté Moravce navštívili muzikoterapeutky. Cieľom projektu financovaného NADÁCIOU AGEL bola predovšetkým pomoc pri liečbe pacientov, keďže hudba navodzuje stav psychického uvoľnenia a pohody.

Celý článok


Na problémy s dychom si nezvykajte: Dajú sa riešiť spirometriou.

27.6.2023

Spirometria - jednoduchý, neinvazívny diagnostický a často používaný test v lekárskej praxi na zhodnotenie funkčnosti a kapacity pľúc a porúch s dýchaním. Slúži na posúdenie a monitorovanie pľúcnych chorôb, akou je astma, chronická bronchitída, emfyzém a iné obštrukčné ochorenia pľúc. Ide o bezbolestné vyšetrenie, ktoré Nemocnica AGEL Zlaté Moravce vykonáva dospelým osobám po dovŕšení 18. roku. Pri príležitosti Svetového dňa spirometrie, 27. jún, upriamuje pozornosť práve na tento druh vyšetrenia.

Celý článok


Mesto Zlaté Moravce ocenilo prácu zdravotníkov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

16.6.2023

V obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach sa včera uskutočnilo slávnostne oceňovanie vybraných zdravotníckych pracovníkov, ktorí si z rúk primátora Zlatých Moraviec prevzali cenu a poďakovanie za prácu. Ide o najvýznamnejšie uznanie zo strany radnice zdravotníkom, ktorí svojou prácou prispeli k rozvoju zdravotníctva a sociálnych služieb v roku 2022.

Celý článok


Otec a syn v jednej nemocnici? „Aj keď priamo neprichádzame do kontaktu, je to veľmi dobrý pocit,“ hovorí otec.

8.6.2023

Voľbu stať sa lekárom nikdy neoľutovali, práve naopak, u oboch bola jasná od mladosti. Hoci otec svoje rozhodnutie až do podania prihlášky tajil, synovi od ranného detstva obaja rodičia v štúdiu medicíny pomáhali a podporovali ho. Po ťažkom dni sa najradšej odreagujú v prírode, behom. Otec, MUDr. Šimon Kónya starší, pracuje v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce ako ortopéd a syn, MUDr. Šimon Kónya mladší, ako traumatológ. Aká bola motivácia stať sa zdravotníkom, ako trávia voľný čas a či občas majú „ponorku“ nám rozpovedali v rozhovore.

Celý článok


Úľava od bolestivého vredu predkolenia pacientka pocítila až po návšteve Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

6.6.2023

Bezsenné noci, opuch a veľké bolesti, pre ktoré pacient nie je schopný výkonu bežných činností všedného dňa. Aj také sú príznaky chronického vredu predkolenia ľudovo nazývaného „Bercovho vredu“, ktorými trpela i pani Helena Turzová. Aj napriek tomu, že navštívila viacero zdravotných zariadení a lekárov úľavu od bolestí a adekvátne riešenie jej zdravotného stavu jej poskytli až erudovaní zdravotníci v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zriadila novú ambulanciu pre pľúcne choroby

1.6.2023

Od dnes, 1. júna, Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozširuje odbornosť poskytovaním zdravotnej starostlivosti v novej, špecializovanej ambulancii v odbore pneumológia a ftizeológia. Uspokojí dopyt po tomto druhu špecializovaných činností zatiaľ pre poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovni.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si odniesla aj sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

22.5.2023

Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek si 19. mája prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka v praxi prevzala Eva Pacalajová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Hypertenzia - najčastejšie kardiovaskulárne ochorenie. Správne meraný krvný tlak pomáha predĺžiť život

16.5.2023

Cieľom Svetového dňa hypertenzie, ktorý pripadá na 17. mája, je priblížiť verejnosti jej význam, závažných zdravotných komplikácií a poskytnúť informácie o tom, ako vysokému krvnému tlaku predchádzať, rozpoznať a liečiť ho. Hypertenzia môže v prípade nedostatočnej liečby viesť k mnohým komplikáciám, vo výnimočných prípadoch až k smrti pacienta.

Celý článok


Bielym srdcom vyjadrila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce úctu svojim sestrám

12.5.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala odborný seminár spojený s prestížnym ocenením „Biele srdce 2023". Medzi ocenenými boli aj tri sestry zo zlatomoravskej nemocnice, ktoré sú jej i pacientom verné štyri desiatky rokov.

Celý článok


Nedostatok krvi v zlatomoravskej nemocnici pomáhajú dopĺňať dobrovoľníci aj jej zdravotníci

11.5.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich pravidelných odberov krvi. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, ktorý pripadá na 12. mája, pozvala na dnešný odber všetkých zdravotníkov, najmä sestry, a to pod názvom „Sesterská kvapka krvi“. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, aby ňou pomohli iným, ťažko chorým pacientom, pre ktorých je život bez transfúzie nezlučiteľný so životom.

Celý článok


Sestričkou túžila byť od detstva, a tak už 41 rokov pomáha pacientom

10.5.2023

V zlatomoraveckej nemocnici pracuje od septembra 1992, kedy nastúpila na pozíciu sestra chirurgického oddelenia, na ktorom pracovala takmer tri dekády rokov. Je perfekcionistkou s krasopisne vedenou ošetrovateľskou dokumentáciou, ktorej sladké, domáce maškrty pozná celá nemocnica. Strach ju neohromil ani v dobe covidovej, kedy sa ako sestra oddelenia dlhodobo chorých, reprofilizovaného na covid oddelenie, neúnavne starala prevažne o covid pozitívnych pacientov. Je vášnivou hubárkou, milujúcou matkou a babičkou. Energiu do ďalšej práce čerpá i z návštev koncertov svetoznámych rokových kapiel. Zoznámte sa, prosím, so sestrou Vierou Kolemusovou.

Celý článok


Členov Slovenského červeného kríža nájdeme kdekoľvek, aj v zlatomoravskej nemocnici

9.5.2023

8. mája si každoročne pripomíname Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Dobrovoľné členky hnutia Slovenského červeného kríža sme našli aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Sú skromne ukryté tak za bielymi zdravotníckymi rovnošatami, ako aj v iných pracovných odevoch.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta a vakcinačného miesta

29.4.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta (MOM) a činnosť vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Dôvodom je minimálny záujem zo strany obyvateľov o tieto služby. Mobilné odberové miesto, ktoré pôvodne vzniklo za účelom masívneho testovania verejnosti aj vakcinačné miesto tak stratilo svoje opodstatnenie a od 1. mája 2023 dočasne prerušuje svoju činnosť. MOM bude verejnosti svoje služby poskytovať komerčne.

Celý článok


Ušľachtilé srdcia dobrovoľných darcov bez nároku na honorár Nemocnici AGEL Zlaté Moravce zabezpečujú zásoby krvi

28.4.2023

Plánované odbery krvi v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce prilákali od začiatku roka viac ako 130 dobrovoľných darcov. Pravidelne organizované darovanie v krvi v zlatomoravskej nemocnici prinieslo obľubu najmä u stabilných darcov. Od začiatku tohto roka dodnes jej venovali takmer 70 000 mililitrov krvi.

Celý článok


Nemocnice AGEL Zlaté Moravce najčastejšie operuje kolená a ramená Ortopedické operácie sa realizujú s využitm najmodernejšej techniky

25.4.2023

Ortopedické operácie sú jedným z najčastejších zákrokov aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Vykonávajú sa hlavne na zlepšenie funkcie a hybnosti kĺbov, odstránenie bolesti, stabilizáciu zlomených kostí alebo liečbu degeneratívnych ochorení ako napríklad osteoartrózy. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce tieto druhy operačných zákrokov vykonáva za pomoci najnovšej zdravotnej techniky a s erudovaným tímom odborníkov.

Celý článok


V areáli Nemocnice AGEL Zlaté Moravce rozkvitnú levandule aj letničky

20.4.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zorganizovala pre jej zamestnancov netradičný teambuilding. Pri príležitosti Svetového dňa Zeme, ktorý oslávime 22. apríla, sa v zlatomoravskej nemocnici zmobilizovali kolektívy zamestnancov všetkých oddelení pri skrášľovaní a údržbe lesoparku, trávnatých plôch a areálu nemocnice.

Celý článok


Hemofília, ochorenie dané do vienka výlučne mužom

17.4.2023

Je nenápadná, no môže byť zákerná. Hemofília - genetické ochorenie krvi, ktoré sa prejavuje výlučne u mužov. Aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce majú s pacientmi s touto chorobou bohaté skúsenosti.

Celý článok


V Zlatomoravskej nemocnici okrem zdravotníkov pomáha aj štvornohá liečiteľka. Vďaka profesionálnej pomoci sučky Vivy pacienti prichádzajú na iné myšlienky

6.4.2023

Na oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Zlaté Moravce po prvýkrát zavítal štvornohý liečiteľ. Zlatá retríverka Viva bude návštevy v zlatomoravskej nemocnici absolvovať pravidelne. Primárnym cieľom je dostať pacientov do psychosociálnej pohody, ktorá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu. Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy u pacientov.

Celý článok


Kraslice od sanitárky zo zlatomoravskej nemocnice sú malými umeleckými dielami. Robia radosť až za hranicami Slovenska

4.4.2023

Maľované kraslice sú neodmysliteľnou súčasťou osláv Veľkej noci. Jednou z techník, ktorá premení obyčajné vajíčko na malé umelecké dielo, je zdobenie slamou, madeira alebo voskovanie. Práve tejto činnosti sa viac ako 30 rokov venuje sanitárka oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Drahoslava Páleníková. S ktorou technikou najradšej pracuje a aké kraslice sú pre ňu najkrajšie sa dočítate v rozhovore s ňou

Celý článok


Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce a ich ušľachtilý čin prostredníctvom potravín

31.3.2023

Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá patrí medzi najmenšie nemocnice na Slovensku v rámci siete AGEL, majú svoje srdcia doslova „na dlani“. Hoci má táto nemocnica len približne 150 zamestnancov, tí sa vo veci pomoci ľuďom v núdzi vedia zomknúť a promptne zareagovať. Počas jarnej charitatívnej zbierky pre humanitné účely vyzbierali takmer 140 kg potravín

Celý článok


Jarnou kvapkou krvi mali Zlatomoravčania opäť príležitosť vykonať ušľachtilý čin

23.3.2023

Jarná kvapka krvi v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce prilákala množstvo darcov Zlatých Moraviec a priľahlých obcí zlatomoravského regiónu. Tradíciu darcovstva krvi nemocnica zaviedla v marci pred tromi rokmi. Za ten čas si darcovia pravidelné darovanie krvi v zlatomoravskej nemocnici veľmi obľúbili. Aj dnes prostredníctvom Jarnej kvapky krvi darovali viac ako 8 litrov krvi.

Celý článok


Voda, nenahraditeľná pre zdravý život a vývoj človeka

22.3.2023

V rozprávkach sa hovorí, že voda oživuje. Napiť sa čistej, čerstvej vody je pre ľudské telo to najprirodzenejšie a najzdravšie. Všeobecne platí, že ak človek chce byť zdravým, výkonným, s dobrou náladou, musí vypiť dostatok čistej vody. Viete, ktorý orgán je od vody najviac závislý? Ako dlho vydrží ľudské telo bez vody, či sa dá voda plnohodnotne nahradiť inou tekutinou? Pri príležitosti dnešného Svetového dňa vody sme nielen tieto otázky položili erudovanej lekárke oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, MUDr. Márii Prieložnej, MPH.

Celý článok


Gerbery dnes spestrili deň ženám v zlatomoravskej nemocnici

8.3.2023

Pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa žien dostali zástupkyne nežnejšieho pohlavia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pestrofarebné kvety. Zmyslom tejto tradície je vyjadriť úctu všetkým ženám, nielen v zdravotníckej profesii, ale predovšetkým ich životnému poslaniu. Z celkového počtu zamestnancov obsadzujú ženy v zlatomoravskej nemocnici takmer 82 percent

Celý článok


Školenie zdravotníkov zlatomoravskej nemocnice v neodkladnej podpore životných funkcií

23.2.2023

V rámci sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov zorganizovala Nemocnice AGEL Zlaté Moravce osemhodinový študijný program, na základe ktorého nadobudnú zdravotnícki pracovníci nemocnice tak teoretické ako aj praktické zručnosti z neodkladnej podpory životných funkcií.

Celý článok


Čo zahŕňa perioperačná starostlivosť o pacienta? „Kroky na kontrolu, uchovanie a zveľadenie zdravia, v súvislosti s operáciou“

15.2.2023

Perioperačná starostlivosť, zjednodušene starostlivosť, ktorá sa delí na tri obdobia. Tesne pred operáciou, starostlivosť prebiehajúca počas výkonu a bezprostredne po ňom. Dnes 15. februára je dňom venovaným práve tejto „špeciálnej“ ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Manželia, partneri, študenti aj jednotlivci darovali zlatomoravskej nemocnici krv „s láskou“

9.2.2023

S blížiacim sa sviatkom svätého Valentína zorganizovala dnes 9. februára 2023 Nemocnica AGEL Zlaté Moravce odber dobrovoľných darcov krvi symbolicky so sloganom „Krv darovaná s láskou“. Manželia, partneri, priatelia, jednotlivci, ale aj študenti spolu darovali viac ako 11 litrov krvi.

Celý článok


Zlatomoravská nemocnica zakúpila nový nábytok

7.2.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v rámci zvyšovania sa snaží spríjemňovať prostredie jednotlivých oddelení. Novinkou je nový nábytok zakúpený na lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, prostredníctvom ktorého dostala nový šat tak inšpekčná izba sestier, šatňa pre pacientov, ale aj pacientske izby. Vybavenie obstarala v rámci investičného plánu roka 2022. Preinvestovala tak viac ako 17-tisíc eur.

Celý článok


Ochrana osobných údajov, nenahraditeľná súčasť nielen pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. 28. január je dňom ochrany osobných údajov

27.1.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti dbá nielen na kvalitu poskytovanej starostlivosti s erudovaným personálom, ale i na ochranu osobných údajov tak pacientov a klientov nemocnice, ako aj jej zamestnancov.

Celý článok


Sestrička, ktorej pokora a úcta učí ľudí byť lepšími. Chcela byť vojačkou a už 44 rokov pomáha pacientom

20.1.2023

Pokora, nenahraditeľný úsmev na perách, láskavý pohľad a dievčenský rumenec v tvári sú známe stovkám jej pacientom. Aj teraz, keď by si mohla užívať voľno na dôchodku a venovať sa deťom a vnúčatám, si zvolila, že bude pomáhať pacientom Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Nenahraditeľná v dobe covidovej, keď sa ako sestra oddelenia dlhodobo chorých, reprofilizovaného na covid oddelenie, neúnavne starala o pacientov tohto oddelenia a zároveň vypomáhala tak vo vakcinačnom mieste ako aj pri testovaní osôb v mobilnom odberovom mieste. Je milujúcou manželkou, matkou a babičkou deviatych vnúčat. Spolu s nimi rada spoznáva historické a kultúrne pamiatky Slovenska. Prosím, zoznámte sa so zdravotnou sestrou Ankou Doskočovou.

Celý článok


Bilancia roka 2022 zlatomoravskej nemocnice: Stabilné miesto v sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a rozšírenie spektra výkonov

4.1.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v ostatnom roku rozbehla niekoľko nových projektov. Rozšírila spektrum svojich zdravotných výkonov, revitalizovala a zriadila nové priestory. Riaditeľka nemocnice priznáva, že v uplynulom roku stále doznieval boj s extrémne silným nepriateľom, rezonoval zákaz návštev pacientov, no zdravotníci dokázali a každý deň dokazujú takmer nemožné.

Celý článok


Radosť a dojatie v tvárach pacientov je najkrajším poďakovaním

23.12.2022

Zdravotný stav pacientov nie vždy dovoľuje, aby najkrajšie sviatky roka strávili doma, v kruhu svojej rodiny či priateľov. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce nezabúda ani na nich a snaží, aby sa cítili čo najpríjemnejšie. Aj tento rok má pre hospitalizovaných pacientov pripravený malý darček.

Celý článok


Ako bude vyzerať sviatočné menu v Zlatomoravskej nemocnici? Tradičné aj regionálne špeciality nahradia racionálnu stravu

22.12.2022

Zdravotný stav niekedy nedovoľuje, aby pacienti strávili tie najkrajšie sviatky roka doma, v kruhu svojej rodiny. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce sa však napriek tomu snažia, aby sa cítili čo najlepšie. Aj preto býva štedrá večera naozaj tradičná.

Celý článok


Vianočný režim v zlatomoravskej nemocnici ovplyvní chod oddelení aj ambulancií

19.12.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už o pár dní, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu. Ten sa týka tak ambulancií, ako aj oddelení. Vianočný režim začína už 23. decembra a potrvá postupne až do 9. januára 2023.

Celý článok


Dobrovoľní darcovia krvi otvorili svoje srdcia Vianočnej kvapke krvi

16.12.2022

Pracovisko hematológie a transfúziológie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce včerajším dňom, 15. decembra 2022, symbolicky Vianočnou kvapkou krvi zavŕšilo odbery dobrovoľných darcov krvi v tomto roku.

Celý článok


Rady prvej pomoci: Pre rybiu kosť v krku netreba robiť paniku, pomôcť môže sústo chleba

13.12.2022

Najkrajšie sviatky roka Vianoce, Silvester aj Nový rok nezadržateľne klopú na dvere. Mať ich nielen pokojné, ale najmä bezpečné, je túžbou snáď každého. Viete, čo robiť pri zapichnutej kosti v krku, aká je prvá pomoc pri dusení sa s jedlom alebo ako podať prvú pomoc pri popáleninách? Nielen na tieto otázky zodpovie lekár anestéziológ a intenzivista MUDr. Milan Rebek, ktorý je zároveň vedúcim lekárom oddelenia laboratórnej medicíny v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Takmer 14 litrov darovanej krvi a 35 úžasných dobrovoľných darcov. To je bilancia z odberov Mikulášskej kvapky krvi v Zlatých Moravciach

9.12.2022

Nezištná pomoc neznámym pacientom je snáď ten najušľachtilejší čin človeka človeku. Aj počas Mikulášskej kvapky krvi bolo na odberovom mieste pracoviska hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno. Zúčastnili sa jej prvodarcovia, ale aj pravidelní darcovia. Najvzácnejšiu tekutinu však prišli darovať i zamestnanci aj rodinní príbuzní zamestnancov zlatomoravskej nemocnice.

Celý článok


Mikuláš v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rozdával radosť aj darčeky

6.12.2022

Ani tentokrát Mikuláš so svojimi vernými pomocníkmi, anjelikom a čertom nezabudol na svoju tradičnú návštevu a zavítal aj do Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, aby rozdal úsmev, dobrú náladu a maškrty. Tento rok bol jeho skvelý tím posilnený o rozprávkovo krásnu pani Santa Clausovú.

Celý článok


„Rehabilitácia je dôležitá súčasť života dcéry,“ hovorí matka šikovnej stredoškoláčky Lucky

5.12.2022

Život so zdravotným znevýhodnením nie je vôbec ľahký. Človek sa musí vedieť vyrovnať najmä s osudom a následne sa vedieť plnohodnotne začleniť do života zdravých. Pri príležitosti uplynulého medzinárodného dňa zdravotne postihnutých nám životný príbeh starostlivosti o vozíčkara vyrozprávala mamička, ktorá kvôli rehabilitácii dcéry dlhodobo navštevuje oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Čo obnáša starostlivosť o dcéru so zdravotným postihnutím? Akú školu navštevuje cieľavedomá Lucka? Dozviete sa z rozprávania pani Daniely.

Celý článok


Adventný venček v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce sa od dnes pýši 2. sviečkou

4.12.2022

Adventný venček v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce od dnes svieti už druhou sviečkou.

Celý článok


Nádherný symbol adventu, adventný veniec, ticho naznačuje príchod Vianoc

25.11.2022

S peknou myšlienkou potešiť našich pacientov a spestriť zamestnancom predvianočné chvíle strávené v práci, prišiel kolektív Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Živým adventným vencom započal novú tradíciu v zlatomoravskej nemocnici.

Celý článok


Pozvánka na Mikulášsku kvapku krvi

21.11.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj tento štvrtok pozýva všetkých darcov a prvodarcov na odber krvi dobrovoľných darcov krvi usporiadaný pod taktovkou Mikuláša.

Celý článok


Za 3 hodiny merania hladiny cukru v krvi vyšetrených takmer 80 osôb, dve podozrenia na diabetes mellitus. To je bilancia včerajšej preventívnej akcie.

15.11.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v súčinnosti so Zväzom diabetikov Slovenska zo Zlatých Moraviec zorganizovala bezplatné meranie hladiny cukru v krvi.

Celý článok


Hrozba cukrovky? Rada odborníkov: „Ak sa rozhodneme žiť zdravo a nájdeme v sebe silu zmeniť zabehnuté nezdravé spôsoby života, je vysoká pravdepodobnosť, že zostaneme zdraví.“

14.11.2022

Štrnásty november je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Medzinárodná diabetická federácia vyhlásila za Svetový deň diabetu. Má za cieľ zvýšiť povedomie o všetkých typoch cukrovky a podporiť programy prevencie cukrovky 2. typu. Rozhovor s lekárom Vitalii Stilnykom z ambulancie diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy a lekárkou MUDr. Máriou Prieložnou, MPH z oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce prináša odpovede na najčastejšie otázky vrátane odporúčaní, ako predchádzať cukrovke.

Celý článok


Dnes zachraňujú životy, zajtra hrdo príjmu zelené stužky dospelosti

10.11.2022

Dnes bolo na pracovisku hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno, krv tiekla doslova prúdom. Dobrovoľného darovania krvi sa zúčastnili najmä mladí prvodarcovia – študenti stredných škôl, ktorých doplnili aj pravidelní darcovia krvi. A nebolo ich vôbec málo.

Celý článok


Zlatomoravská nemocnica otvorila jednodňovú zdravotnú starostlivosť pre gynekologické pacientky

7.11.2022

Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dnes prijala historicky prvé pacientky jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Operatívu, bez obmedzenia počtu výkonov, zlatomoravská nemocnica vykonáva každý pondelok.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica naplno rozbieha jednodňovú zdravotnú starostlivosť odbore gynekológia

31.10.2022

Od 1. novembra 2022 Nemocnice AGEL Zlaté Moravce ponúka výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti aj v odbore gynekológia a pôrodníctvo. A aké sú najväčšie výhody? Krátky pobyt v zdravotníckom zariadení, rýchly návrat do domáceho prostredia a psychická pohoda pacientov sú najväčším benefitom zákrokov jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


OZNAM o čerpaní dovolenky ortopedickej ambulancie

25.10.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oznamuje klientom a pacientom nemocnice čerpanie dovolenky lekárov ortopedickej ambulancie.

Celý článok


Oznam o očkovaní v piatok 21. a 28. októbra 2022

19.10.2022

Vakcinačné miesto spoločnosti Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a.s. upriamuje pozornosť na oznam týkajúci sa vakcinácie v piatok 21. a 28. októbra 2022

Celý článok


Pink oktober - prevencia rakoviny prsníkov

18.10.2022

V rámci mesiaca október, ktorý je venovaný prevencii proti rakovine prsníkov, zdravotníci spoločnosti Nemocnica AGEL Zlaté Moravce apelujú na potrebu dôležitosti preventívnych prehliadok.

Celý článok


Poznáte chronický vred predkolenia? Navonok „banálne“ ochorenie, ktoré pri zanedbaní môže skončiť amputáciou nohy.

14.10.2022

Chronický vred predkolenia sa prejavuje chronickou bolesťou, spôsobenou porušením tkanív predkolenia. Obvykle sa vyvíja na vnútornej strane nohy, tesne nad členkom. Príznaky zahŕňajú bolesť, svrbenie a opuch v postihnutej končatine. Súčasťou ochorenia je aj zmena sfarbenia a zhrubnutie pokožky ale aj nepríjemne zapáchajúci výtok z rany. V ťažkých prípadoch dochádza k odumretiu tkaniva, rozšíreniu infekcie, kedy je nutná amputácia dolnej končatiny. Kedy vred predkolenia vzniká, prečo a akého lekára je potrebné navštíviť vám ozrejmi manažérka dennej zmeny chirurgického oddelenia zároveň erudovaná sestra v ambulancii nehojacich sa rán a stómií Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Mgr. Ľubica Zlatňanská.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

13.10.2022

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už tento piatok, 14. októbra, zaočkuje verejnosť aj s upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce prehodnocuje uvoľnené opatrenia. Opäť nariaďuje zákaz návštevy pacientov

7.10.2022

Z dôvodu bezpečnosti tak hospitalizovaných pacientov, ako aj službukonajúceho personálu, Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prehodnocuje doterajšie uvoľnené opatrenia a od piatku, 7. októbra 2022 nariaďuje zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach. Rozhodnutie vedenia súvisí s nárastom covid pozitívnych pacientov v tomto týždni.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce ruší zákaz návštev s obmedzeniami

30.9.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od pondelka, 3. októbra, uvoľňuje opatrenia a zruší zákaz návštev pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené protiepidemiologické pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená situácia akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky a nízky nárast chorobnosti v okrese za uplynulý týždeň.

Celý článok


Oznam o čerpaní dovolenky ambulancie diabetológie a porúch látkovej premeny a výživy

26.9.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oznamuje pacientom, klientom a širokej verejnosti, čerpanie dovolenky ambulancie diabetológie a porúch látkovej premeny a výživy.

Celý článok


Neliečená sepsa môže vyústiť až do septického šoku. Zlyháva krvný obeh a všetky životne dôležité orgány.

13.9.2022

Hoci si náš imunitný systém zvyčajne vie poradiť v boji proti akýmkoľvek baktériám, vírusom či hubám, aby zabránil vzniku infekcií, stáva sa, že niekedy prehnane reaguje na infekciu poškodením telesných tkanív a orgánov. Sepsa, čiže otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Pri príležitosti svetového dňa sepsy, 13. septembra, prinášame rozhovor s primárkou MUDr. Jarmilou Dekrétovou z oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Oznam o čerpaní dovolenky ortopedickej ambulancie

5.9.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dáva pacientom, klientom a širokej verejnosti z dôvodu čerpania dovoleniek do pozornosti dočasnú zmenu v prevádzke ortopedickej ambulancie.

Celý článok


Pacienti zlatomoraveckej nemocnice dostali nové prenosné signalizačné zariadenia

31.8.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prišla s úplnou novinkou pre pacientov. Presne od dnešného dňa zavádza nové typy signalizačných náramkov pre pacientov. Do momentálne najlepšieho bezdrôtového signalizačného systému medzi zdravotnou sestrou a pacientom nemocnica investovala takmer 3 tisíc eur a k dispozícii má 35 týchto náramkov.

Celý článok


Takmer 13 litrov darovanej krvi a 30 úžasných dobrovoľných darcov. To je bilancia z dnešného dobrovoľného darovania krvi v Zlatých Moravciach

25.8.2022

Nezištne pomohli neznámym pacientom. Dnes bolo na pracovisku hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno. Dobrovoľného darovania krvi za zúčastnili prvodarcovia, ale aj pravidelní darcovia krvi, ktorých nebolo vôbec málo. Najvzácnejšiu tekutinu prišli darovať i zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Oznam o čerpaní dovolenky ambulancie FBLR

25.7.2022

Vážení pacienti, klienti nemocnice, dovoľujeme si vám oznámiť, že v dňoch 25.7. - 5.8.2022 ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie čerpá dovolenku.

Celý článok


Oznam o čerpaní dovolenky ortopedickej ambulancie

18.7.2022

Vážení pacienti, klienti spoločnosti Nemocnica AGEL Zlaté Moravce. Oznamujeme vám, že od 18.7. do 29.7.2022 z dôvodu čerpania dovolenky nebude ortopedická ambulancia ordinovať.

Celý článok


Krv - nenahraditeľná, nedostatková, vzácna. „Ďakujeme, že nám pomáhate dopĺňať jej zásoby.“

14.7.2022

Aj počas dovolenkového obdobia, v mesiaci júl, navštívili dobrovoľní darcovia krvi Nemocnicu AGEL Zlaté Moravce, aby spoločnými silami nezištne pomohli nemocnici ďalšou zásobou krvi.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov

8.7.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov. Zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19 v danej oblasti.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica revitalizovala vstup do pavilónu chirurgických disciplín

7.7.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zabezpečuje komfort svojim pacientom, čím neustále zvyšuje kvalitu zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta. V ostatnom období revitalizovala hlavný vstup do pavilónu chirurgických disciplín, ktorá poteší nielen pacientov, ale aj zdravotníkov nemocnice.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce si aj tento rok prevzali ocenenie z rúk primátora

29.6.2022

V obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach sa včera uskutočnilo slávnostne oceňovanie vybraných zdravotníckych pracovníkov, ktorí si z rúk primátora Zlatých Moraviec prevzali cenu. Ide o najvýznamnejšie uznanie zdravotníkov regiónu, ktorí svojou prácou prispievajú k rozvoju zdravotníctva a sociálnych služieb za rok 2021.

Celý článok


,, Výchova detí v súčasnosti prináša mnohé úskalia. Jedným z nich je aj ľahký prístup k drogám,“ hovorí primárka zlatomoraveckej nemocnice

24.6.2022

Medzinárodný deň boja proti zneužívaniu drog a ilegálnemu obchodovaniu s nimi, vyhlásený Organizáciou spojených národov, si pripomenieme už túto nedeľu, 26. júna. Prevencia, výchova a záujem o deti zo strany blízkej rodiny je v boji proti zneužívaniu drog a pri výchove „mladej a zdravej generácie“ nesmierne dôležitá.

Celý článok


Nedostatok krvi pomáhajú znižovať dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici

23.6.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Aj dnes prišli dobrovoľní darcovia nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, aby ňou pomohli iným, ťažko chorým pacientom, pre ktorých je život bez transfúzie nezlučiteľný so životom.

Celý článok


Darovaním krvi bije srdce a žije nádej pre iných

14.6.2022

Dobrovoľní darcovia, nenahraditeľný a neviditeľný článok v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti, oslavujú dnes, 14. júna, Svetový deň darcov krvi. V tento výnimočný deň Nemocnica AGEL Zlaté vyjadruje vďaku všetkým dobrovoľným darcom, ktorí svojou krvou nezištne podávajú pomocnú ruku pacientom bez nároku na odmenu či uznanie a zostávajú zahalení rúškom tajomstva

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica má vďaka ochotným darcov ďalších osem litrov krvi pre pacientov, ktorí ju budú potrebovať

9.6.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dnes zorganizovala ďalší pravidelný odber krvi. Tak, ako aj iné doterajšie odbery, aj tento nemocnica hodnotí veľmi pozitívne. Dvadsaťdva dobrovoľných darcov, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, nemocnici pomohlo viac ako 8 litrami krvi. Darovanou krvou tak pomôžu neznámym pacientom pri operáciách, nutných transfúziách, ale aj pri akútnej záchrane života.

Celý článok


Zlatomoraveckej nemocnici pomáhajú dobrovoľní darcovia krvi pravidelne, dvakrát mesačne

27.5.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si z rúk prezidentky SR odniesla sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

23.5.2022

Magický deň, piatok 13., sa zapíše do sŕdc a mysle 28 sestrám a pôrodným asistentkám Slovenska. Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej republiky si prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka – manažérka 13. mája 2022 prevzala Mgr. Beáta Králiková, sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

Celý článok


Významné ocenenie Nitrianskeho samosprávneho kraja udelené Nemocnici AGEL Zlaté Moravce

20.5.2022

Včera, 19. mája 2022, si vedenie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja prevzalo významné ocenenie „Zdravotník roka“. Predstavitelia vyššieho územného celku ním poďakovali všetkým zamestnancom, ktorí sa počas pandémie koronavírusu podieľali tak na zmierňovaní dopadov pandémie koronavírusu COVID-19, ako aj na chode nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce vyjadrila poďakovanie a úctu Bielym srdcom

20.5.2022

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci s Nemocnicou AGEL Zlaté Moravce zorganizovala slávnostný seminár spojený s prestížnym ocenením „Biele srdce". Medzi ocenenými boli aj tri sestry zo zlatomoraveckej nemocnice, ktoré sú jej i pacientom verné desiatky rokov.

Celý článok


S láskou a pokorou sa takmer polstoročie stará o pacientov zlatomoraveckej nemocnice

13.5.2022

Poznajú ju stovky pacientov a ona zostáva skromná a ku každému pristupuje s úctou, ochotou a pochopením. Aj teraz, keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že naďalej bude pomáhať pacientom Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Myšlienka, že pomohla druhému ju hreje pri srdci. Od malého dievčatka sa riadi heslom, že človek poctivou prácou ďalej zájde. Rada si prečíta dobrú knihu, venuje sa ručným prácam a záhradke, je milujúcou manželkou, matkou a babičkou. Prosím, zoznámte sa so zdravotnou sestrou Martou Čulíkovou.

Celý článok


Viac ako 13 litrov darovanej krvi. To je bilancia z dnešného darovania krvi

12.5.2022

Dnes, na sviatok Medzinárodného dňa sestier, pripravila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce ďalší zo svojich odberov krvi. Medzi dobrovoľnými darcami, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, boli aj zdravotníci zlatomoraveckej nemocnice. Oslava tohto výnimočného dňa tak nemohla skončiť šľachetnejším gestom.

Celý článok


Sedavý spôsob života, nedostatočná pohybová aktivita - trend 3. milénia

10.5.2022

Desiaty máj je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila za Svetový deň Pohybom ku zdraviu. Poukazuje na súčasný sedavý spôsob života a nedostatočnú pohybovú aktivitu ako rizikový faktor mnohých chronických neprenosných ochorení. Rozhovor s lekárkou MUDr. Danou Polákovou z oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce vám zodpovie na otázky a najmä poradí mať zdravší chrbát, srdce a psychiku.

Celý článok


Členov Slovenského červeného kríža nájdeme nenápadne skrytých kdekoľvek, aj v našich nemocniciach

9.5.2022

Počas včerajšieho dňa, 8. mája, sme si pripomenuli Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. S hrdými dobrovoľnými členmi Slovenského červeného kríža sme sa stretli aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Sú skromne ukrytí v bielych zdravotníckych rovnošatách, ale aj v iných pracovných odevoch.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce už zrušila covidové oddelenie

2.5.2022

Výrazné zlepšenie pandemickej situácie a enormný pokles hospitalizácií COVID-19 pozitívnych pacientov. To je fakt, ktorý sa pozitívne dotýka zamestnancov, pacientov aj klientov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Ruší sa totiž úplne COVID oddelenie, vstup k poskytovateľom zdravotnej starostlivosti nebude pre pacientov a návštevníkov podmienený očkovaním ani testovaním.

Celý článok


Výrazné zlepšenie stavu a prechod do prvej fázy reprofilizácie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce

27.4.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prešla do prvej fázy reprofilizácie covid lôžok pre výrazné zníženie počtu pacientov chorých na ochorenie COVID-19. Znamená to, že sa nemocnica vracia k bežnému režimu a väčšina lôžok bude opätovne k dispozícii pre bežných pacientov. K tomuto kroku pristúpila na základe príkazu ministra zdravotníctva.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce uvoľnila opatrenia pre návštevy pacientov

22.4.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od dnešného dňa uvoľňuje opatrenia a zrušuje zákaz návštev pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR

Celý článok


OZNAM - UVOĽŇOVANIE OPATRENÍ A ZRUŠENIE ZÁKAZU NÁVŠTEV

22.4.2022

Od dnešného dňa uvoľňujeme opatrenia a zrušujeme zákaz návštev pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má vďaka dobrovoľníkom ďalšie zásoby krvi

21.4.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dnes pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Lekár zo Sudánu obľubuje a oslavuje všetky slovenské sviatky

14.4.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má vo svojich radoch aj viacerých kolegov pôvodom zo zahraničia, dokonca až z ďalekej Afriky. Slovensko a práca u nás im učarovala, pacienti ich majú radi, dokonca si u nás založili rodiny a naša krajina sa stala ich druhým domovom. Jedným z nich je aj lekár Oddelenia vnútorného lekárstva a Oddelenia dlhodobo chorých, ktoré má nemocnica dlhodobo reprofilizované na COVID oddelenie, MUDr. Stephen Zago Kenyi Andruga. Súčasťou tímu zlatomoravskej nemocnice je od septembra 2019, minulý rok sa u nás oženil a dnes je už hrdým otcom dcérky Sáry.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má vďaka dobrovoľníkom ďalšie zásoby krvi

8.4.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa zdravia pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach mení režim anestéziologickej ambulancie

31.3.2022

Jedna z najvyhľadávanejších ambulancií Nemocnice AGEL Zlaté Moravce mení režim svojho fungovania. Od pondelka 4. apríla nastáva zmena jej ordinačných hodín. Všetci pacienti, ktorí potrebujú napríklad predoperačné vyšetrenie, tak môžu ambulanciu navštíviť v zmenenom časovom režime.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach stále bojuje s pandémiou covidu

14.3.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce si stále nemôže vydýchnuť a poskytuje zdravotnú starostlivosť vyše dvom desiatkam pacientom s koronavírusom. Kvôli reprofilizácii lôžok pre covidových pacientov je naďalej zatvorené oddelenie dlhodobo chorých. Nemocnica od piatka 11.marca, na základe príkazu ministra zdravotníctva, zrušila antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za manipulačný poplatok 5 eur, vyjde však záujemcom v ústrety a budú mať možnosť sa naďalej otestovať ako samoplatcovia.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach zorganizovala mimoriadne darovanie krvi

10.3.2022

aktuálnu situáciu sa očakáva v najbližšom období vyššia spotreba najvzácnejšej tekutiny. Odber bol posledným, ktorý sa uskutočnil v pôvodných priestoroch, pretože pracovisko čaká v najbližšej dobe revitalizácia.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach sa stará o dve desiatky pacientov s covidom

7.3.2022

Pandémia koronavírusu postupne odchádza, zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce však stále majú plné ruky práce, keďže sa starajú o dve desiatky pacientov s covidom. Do toho sa nemocnica chystá v prípade potreby poskytnúť zdravotnú starostlivosť pacientom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine. Nemocnica svoje kroky koordinuje s mestom.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má vývoj pandémie pod kontrolou

24.2.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už bez mála dva roky bojuje s pandémiou koronavírusu. Posledné týždne dominuje variant omikron, priebeh u hospitalizovaných pacientov je však miernejší a pobyt v nemocnici trvá v priemere kratšie ako v predchádzajúcich vlnách. Vakcinačné centrum zaznamenalo výrazný pokles záujmu o očkovanie.

Celý článok


„Neraz si aj poplačeme, keď nás nikto nevidí,“ hovorí sestra zo zlatomoraveckej nemocnice

11.2.2022

Dnešný deň, 11. február, patrí nevyliečiteľne chorým pacientom na celom svete. Hlavným odkazom tohto dňa je vytváranie podmienok pre chorých, aby mohli čeliť chorobe a smrti v dôstojných podmienkach. Je o rešpektovaní a uvedomovaní si existencie nevyliečiteľných ochoreniach okolo nás. Práca, často aj s nevyliečiteľne chorými pacientami, je náročná nielen pre nich, ale aj pre zdravotníkov.

Celý článok


Nedostatok krvi pomohli znížiť dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici

10.2.2022

Po sérii nielen minuloročných, ale aj tohtoročných úspešných darovaniach krvi sa dnes, 10. februára, v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce uskutočnil ďalší. Niesol sa v znamení valentínskeho darovania. O dobrovoľníkov núdza nebola.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zrekonštruovala chirurgickú ambulanciu

3.2.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce neustále zvyšuje komfort svojim pacientom, čím zabezpečuje neustále zlepšovanie zdravotnej starostlivosti. Novinkou je zrekonštruovaná chirurgická ambulancia, ktorá poteší nielen pacientov, ale aj zdravotníkov.

Celý článok


V laboratóriách Nemocnice AGEL Zlaté Moravce vykonali minulý rok viac ako milión vyšetrení

2.2.2022

Zlatomoravecké Oddelenie laboratórnej medicíny zažilo uplynulý rok jedno zo svojich najnáročnejších období. Museli sa popasovať s novými vyšetreniami, náporom vzoriek a tiež s meniacou sa skladbou vyšetrení.

Celý článok


Riaditeľka nemocnice v Zlatých Moravciach: „Je pre nás zadosťučinením, že si ľudia našu vyčerpávajúcu prácu z hĺbky srdca vážia“

26.1.2022

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má za sebou najťažší rok svojej novodobej histórie. Tentokrát však nešlo o to, či nemocnica bude alebo nebude existovať, svoje nezastupiteľné miesto v regióne práve svojim najťažším rokom potvrdila. Bez nej, bez jej obetavých zdravotníkov, by pandémia v meste bola oveľa tragickejšia, preočkovanosť ľudí oveľa menšia a nádej na zmenu by sa hľadala oveľa ťažšie. Ako pri zhodnotení roka priznala riaditeľka nemocnice, ich každodennou súčasťou sa stal urputný boj s extrémne silným nepriateľom. Zdravotníci dokázali a dokazujú takmer každý deň nemožné a naučili sa tešiť z úplne obyčajných vecí či maličkostí.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce podala za minulý rok takmer 25 500 dávok vakcíny proti koronavírusu

20.1.2022

Takmer 25 500 podaných dávok vakcíny proti koronavírusu, z toho tisícka deťom, intenzívna a precízna práca zdravotníkov vo vakcinačnom mieste, veľmi dobrá organizácia, administrácia a osveta. To sú výsledky práce vakcinačného miesta Nemocnice AGEL Zlaté Moravce za rok 2021. Rovnako pozitívne prácu zdravotníkov počas očkovania hodnotia aj klienti.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce bude odbery krvi organizovať dvakrát mesačne. Prvá dvadsiatka darcov už v roku 2022 najvzácnejšiu tekutinu darovala

14.1.2022

Je jedno, či je piatok, alebo sviatok, krv je v nemocniciach potrebná každý deň, 24 hodín denne. Bez ohľadu na krvnú skupinu, bez ohľadu na to, či sa o najvzácnejšiu tekutinu podelil mladý či seniorský darca. Ubehla ešte ani nie polovica prvého mesiaca nového roka a zlatomoravská nemocnica už má za sebou prvý hromadný odber krvi v roku 2022. Obrovská vďaka patrí takmer dvadsiatke darcov, pre ktorých je darovanie krvi poslaním.

Celý článok


Jedným z najvzácnejších darov aj pred Vianocami je krv. V zlatomoraveckej nemocnici sa vďaka darcom rozšírili zásoby krvi o 16 litrov

17.12.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pravidelne v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno organizuje odbery krvi od dobrovoľných darcov. Sú medzi nimi tak prvodarcovia, ako aj mnohonásobní darcovia, ktorí tento ušľachtilý skutok považujú za samozrejmú súčasť svojho života. Včera nemocnica zorganizovala posledný plánovaný odber v tomto roku a zdravotníci zostali príjemne prekvapení z obrovského ohlasu v radoch darcov. Prišlo ich na odber najvzácnejšej tekutiny až 35.

Celý článok


Spotreba kyslíka v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce vzrástla za mesiac o 85%

1.12.2021

Aktuálna pandemická situácia je veľmi vážna aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Pacientov s koronavírusom v regióne pribúda, rovnako ťažkých prípadov, ktoré končia v nemocnici v starostlivosti zdravotníkov. Drvivá väčšina týchto pacientov je nezaočkovaných proti koronavírusu. O vážnosti situácie hovorí aj fakt, že medzimesačne vzrástla spotreba kyslíka v nemocnici o 85%. Vedenie nemocnice robí všetko preto, aby zásoby kyslíka pre pacientov boli dostatočné a jeho dodávka bezproblémová.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach obmedzuje plánované operácia. Zostáva len urgentná medicína a liečba covidových pacientov

25.11.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny.

Celý článok


Darcovia krvi pomáhajú zachraňovať životy aj počas pandémie. Nemocnica v Zlatých Moravciach má nové prístroje na odbery krvi

19.11.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce intenzívne spolupracuje s darcami krvi aj počas pandémie koronavírusu. Včerajší odber bol úspešný a na odberové miesto prišli takmer tri desiatky dobrovoľníkov, pre ktorých pomoc pri záchrane života nie je len frázou. Nemocnica si každého jedného darca nesmierne váži. V priebehu novembra tak zlatomoravskí zdravotníci získali 13 litrov najvzácnejšej tekutiny.

Celý článok


Výskyt cukrovky dlhodobo stúpa, môže za to zlý životný štýl

15.11.2021

Cukrovka, teda diabetes mellitus, je ochorenie rozmanitého pôvodu, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie glukózy v krvi s poruchou látkovej premeny cukrov, tukov a bielkovín. Je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii bol 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má nové prístroje na diagnostiku

8.11.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v posledných dňoch dostala do svojej výbavy nové diagnostické prístroje, ktoré výrazným spôsobom prispejú k skvalitneniu poskytovaných zdravotníckych služieb. Nemocnica má nový pojazdný RTG prístroj a celotelový sonograf. Prístroje zakúpila nemocnica v rámci projektu spolufinancovaného z fondov EÚ pod názvom: „Posilnenie materiálno-technických kapacít Nemocnice AGEL Zlaté Moravce v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19“ v celkovej hodnote 200 tisíc EUR a využili ich už prví pacienti.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má dva nové sterilizátory

2.11.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má vo svojej výbave dva úplne nové sterilizátory. Tieto nové zariadenia sa podarilo získať vďaka spolufinancovaniu z eurofondov. Slúžiť budú v operačných sálach nemocnice.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach už očkuje treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu

22.10.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa dnešným dňom zaradila medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré pokračujú v očkovaní proti koronavírusu treťou dávkou vakcíny. Prioritu v zmysle nariadení Ministerstva zdravotníctva SR majú imunokompromitovaní pacienti.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici zasadili lipu vďačnosti pre zdravotníkov

21.10.2021

V areáli Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pribudla originálna lipa vďačnosti pre zdravotníkov. Unikátny projekt vznikol z podnetu prezidentky Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce a okrem nemocnice sa na ňom podieľali aj Štátne lesy Topoľčianky, ktoré poskytli sadenicu lipy malolistej.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých sa za dva roky prevádzky stalo nosným oddelením zlatomoravskej nemocnice. Hospitalizovali tu takmer 540 pacientov

14.10.2021

Takmer 540 hospitalizovaných pacientov, viac ako 7000 lôžkodní, spokojnosť pacientov, že nemusia chodiť ďaleko od svojho bydliska a že sa zdravotníci o nich adekvátne postarajú. Po dvoch rokoch od spustenia činnosti Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce pacienti jednoznačne uvádzajú, že je pre región obrovským prínosom. A toto rozhodnutie výrazne zdvihlo aj úroveň a kvalitu zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Dobrovoľníci darovali v zlatomoraveckej nemocnici viac ako 13 litrov krvi

29.9.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce mala v posledných mesiacoch nedostatok krvi, preto sa dnes, 29. septembra, uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie najvzácnejšej tekutiny. Aj napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii, pri dodržaní prísnych opatrení, sa podarilo od darcov získať vyše 13 litrov krvi.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce má nové polohovateľné lôžka. Spĺňajú prísne európske normy a sú prínosom pre pacienta aj personál

28.9.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má pre svojich pacientov desať nových lôžok. Ide o najmodernejšie polohovateľné postele s antidekubitnými matracmi, ktoré budú slúžiť pacientom na oddelení dlhodobo chorých. Celková investícia do nového zariadenia predstavuje takmer 16 tisíc EUR a nemocnica lôžka zaplatila z vlastných zdrojov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oddnes zakázala návštevy pacientov

21.9.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oddnes zakázala návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Rozhodnutie vedenia súvisí s aktuálnou situáciou v Nitrianskom kraji, kde nielenže pribúdajú pacienti pozitívne testovaní na koronavírus, ale predovšetkým sa výrazne zvýšil počet akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce vytvorila nové lôžka pre pacientov, ktorí vyžadujú intenzívnu rehabilitáciu

17.9.2021

Nemocnica AGEL Moravce od septembra prevádzkuje desať lôžok pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje hospitalizáciu a intenzívnu fyziatricko-rehabilitačnú starostlivosť. Zdravotná poisťovňa UNION ako prvá vyšla v ústrety a promptne tak reagovala na dopyt pacientov v regióne. S ďalšími dvomi poisťovňami nemocnica rokuje.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci. Akákoľvek pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Jarmila Dekrétová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce nám zásady prvej pomoci zhrnula.

Celý článok


Za rok činnosti diabetologickej ambulancie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce ošetrili takmer 820 pacientov

6.9.2021

Prvý rok činnosti má za sebou ambulancia diabetológie, látkovej premeny a výživy Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá začala pre pacientov fungovať od 1. septembra 2020. Tri dni v týždni špecialisti poskytujú starostlivosť pacientom zo širokej spádovej oblasti. Ako hovoria výsledky po roku prevádzky, ambulancia je značne vyťažená a pacienti jej existenciu veľmi uvítali.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce spolupracuje so samosprávami Na tretiu vlnu pandémie je pripravená

30.8.2021

Ako je Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravená na fungovanie počas núdzového stavu a spoluprácu so všetkými zložkami? Odpovede na tieto otázky riešilo na spoločnom stretnutí vedenie nemocnice, primátor mesta, zástupcovia odborných útvarov Zlatých Moraviec a okolitých obcí, ktoré zorganizoval Okresný úrad Zlaté Moravce. Nemocnica nechce nechať nič na náhodu a snaží sa zodpovedne pripraviť na všetky možné scenáre prípadnej tretej vlny pandémie.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

25.8.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od pondelka 16. augusta testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od soboty 28. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je zlatomoravecká nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Kritický nedostatok krvi pomohli dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici znížiť, darovali jej viac ako 7 litrov

19.8.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce apelovala na darcov, že aj v tomto období pacienti potrebujú vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Preto sa včera, 18. augusta, uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie krvi, ktoré bolo taktiež mimoriadne úspešné.

Celý článok


Dve sestry zlatomoraveckej nemocnice ocenili „Bielym srdcom“

16.8.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek ocenili v rámci slávnostného seminára prestížnou cenou „Biele srdce" dve zdravotné sestry z nemocnice. Jarmila Barátová a Mária Laktišová sú nemocnici a pacientom verné tri desiatky rokov. Ocenenie si vyslúžili najmä za ich pomoc a nasadenie počas pandémie covidu.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici začínajú testovať antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR

13.8.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce začne od pondelka 16. augusta testovať verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, a to 7 dní v týždni, 8 hodín denne. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je zlatomoravecká nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Zdravotníctvo potrebuje krv. V zlatomoraveckej nemocnici sa uskutoční ďalšie darovanie

12.8.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v lete potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv, zvýšená potreba krvi súvisí aj s rozbehnutými operačnými zákrokmi. Po predošlých mimoriadne úspešných darovaniach sa ďalšie uskutoční v stredu 18. augusta od 7:30 do 10:00 hodiny v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno. Dobrovoľníci môžu prísť do budovy laboratórií bez prihlásenia.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce zaznamenali zvýšený záujem o testovanie detí proti koronavírusu

10.8.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala počas leta enormný záujem o testovanie proti koronavírusu najmä u detí a tínedžerov. Dôvodom je hlavne prechod osôb cez hranice a tiež povinnosť mať test ak deti idú do detských táborov. Nemocnica má organizáciu a logistiku testovania zvládnutú, testovanie je napriek veľkému počtu žiadateľov bezproblémové.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Napriek tomu, že je dovolenkové obdobie, darcovia krvi nezostali k výzve na darovanie krvi ľahostajní.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

23.6.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Dnes v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno zorganizovala ďalší úspešný odber krvi, pacienti tak v prípade potreby budú mať krv k dispozícii.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie pri zlatomoraveckej nemocnici končí

22.6.2021

Bezplatné antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce bude od zajtra, 23. júna 2021, zrušené.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici sa uskutoční ďalšie darovanie krvi

21.6.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Po májovom mimoriadne úspešnom darovaní sa aj 23. júna 2021 v budove laboratórií uskutoční v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie.

Celý článok


Námestníčka zo zlatomoravskej nemocnici o pandémii koronavírusu: „Neraz som siahala na dno svojich síl“

16.6.2021

Po 34 rokoch práce v nemocnici prijala funkciu námestníčky práve počas pandémie koronavírusu. Celý režim práce sa potom kvôli covidu úplne zmenil. Vlastne až po roku nasadenia v prvej línii v boji s koronavírusom a až na prvé výročie svojho pôsobenia vo funkcii námestníčky sa Beáta Králiková z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dostáva k normálnemu výkonu svojej práce. Ako sa ma hovorí, všetci zdravotníci si zaslúžia obdiv, úctu a poďakovanie za to, čo dokázali.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce si prevzali ocenenie primátora

10.6.2021

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce počas oboch vĺn pandémie koronavírusu prejavili obrovskú oddanosť svojmu povolaniu, s obdivuhodnou trpezlivosťou, nasadením, ochotou a aj sebazaprením pomáhali v prvej línii, aby pomohli pacientom, ktorí boli v nemocnici hospitalizovaní s koronavírusom. Všetci zdravotníci si zaslúžia obdiv, úctu a poďakovanie za prácu, ktorú odviedli. Z kategórie lekár, sestra a iný pracovník v zdravotníctve boli vybraní zdravotníci, ktorí si včera prevzali ocenenie z rúk primátor Zlatých Moraviec.

Celý článok


„Som tvoja krv, zachránim ti život“. V zlatomoraveckej nemocnici dnes daroval krv rekordný počet dobrovoľníkov

25.5.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Dnes, 25. mája, sa v budove laboratórií uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno prvé darovanie krvi v tomto roku, čím sa spustil projekt s názvom ,,Som tvoja krv, zachránim ti život“. Toto darovanie krvi bolo mimoriadne úspešné, dobrovoľníkov bolo rekordných 59.

Celý článok


„Som tvoja krv, zachránim ti život“ Zlatomoravecká nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu a predstavuje nový projekt

18.5.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V minulom roku sa v priestoroch nemocnice uskutočnili mimoriadne úspešné darovania krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť opäť zopakovať a pomáhať tak záchrane ľudských životov. Najbližší odber sa uskutoční v utorok 25. mája.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce povolila návštevy pacientov

17.5.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od dnešného dňa povolila návštevy pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nové usmernenie ministerstva zdravotníctva.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už realizuje plánované operácie

29.4.2021

Pandemická situácia to umožnila, a tak Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už realizuje aj plánované operácie pacientov, ktorí nespadali do urgentnej operatívy a počas II. vlny pandémie museli ich operácie počkať. Operácie sa realizujú za prísnych protiepidemických opatrení, aby riziko nákazy koronavírusom bolo znížené na minimum. Nemocnica naďalej očkuje registrovaných záujemcov, posledné týždne však len ľudí 2. dávkou vakcíny vzhľadom na nedostatok vakcín.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce spúšťa plánované operácie

23.4.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už niekoľko týždňov hlási zásadné zlepšenie pandemickej situácie. To znamená pozitívne informácie nielen pre pacientov s koronavírusom, ale aj pre ostatných pacientov, ktorí dlhé mesiace čakajú na svoje operácie, ktoré museli pre pandémiu počkať. Nemocnica teda v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR spúšťa plánované operácie, tento proces však bude postupný a začína sa jednoduchšími operáciami.

Celý článok


Na antigénové vyšetrenie sa ku nám môžete objednať online, z pohodlia domova

19.4.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prostredníctvom Národného centra zdravotníckych informácií dnešným dňom spúšťa online registráciu na antigénové vyšetrenie pre občanov, ktorí majú podozrenie na ochorenie novým koronavírusom, alebo ktorí boli v kontakte s pozitívne testovanou osobou.

Celý článok


S hemofíliou sa človek narodí, ochorenie sa však prejavuje iba u mužov

19.4.2021

Je nenápadná, ale môže byť zákerná. Hemofília. Genetické ochorenie krvi, ktoré sa prejavuje len u mužov. Uplynulý víkend sme si pripomenuli Svetový deň hemofílie, ktorý sa každý rok oslavuje na počesť zakladateľa Svetovej federácie hemofílie Franka Shnabela. Aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce majú s pacientami s hemofíliou bohaté skúsenosti.

Celý článok


Spisovateľ sa Nemocnici AGEL Zlaté Moravce za očkovanie poďakoval originálnym darčekom

6.4.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a jej vakcinačné miesto zaznamenali v posledných týždňoch mnoho poďakovaní od spokojných ľudí, ktorí v nemocnici absolvovali očkovanie proti koronavírusu. V rodinnej atmosfére menšieho miesta si pochvaľujú najmä ochotu, ústretovosť, bezproblémovosť a skvelú organizáciu. Každé poďakovanie zdravotníkov v neľahkej dobe poteší a povzbudí, jedno z nich však bolo originálne. Spisovateľ a historik Miroslav Pius venoval nemocnici a jej zdravotníkom z vďačnosti svoju knihu „Z detstva neujdeš.“

Celý článok


Ako bude fungovať Nemocnica AGEL Zlaté Moravce počas Veľkonočných sviatkov?

31.3.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa s blížiacimi Veľkonočnými sviatkami pripravuje na fungovanie v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenie a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberom mieste bude skrátený a vakcinačné centrum bude štyri dni zatvorené.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala výrazné zlepšenie pandemickej situácie

24.3.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala v uplynulých dňoch zlepšenie vývoja pandemickej situácie. Počet pacientov s koronavírusom klesol a aj v regióne je cítiť pokles počtu nových prípadov. Zlepšila sa aj situácia s covid pozitívnymi zdravotníkmi, je to zrejme už pozitívny efekt očkovania.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa stala vakcinačným miestom

11.3.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa stala oficiálnym vakcinačným miestom. Pre veľký záujem verejnosti o očkovanie proti koronavírusu a plne obsadené kapacity v okolitých centrách v regióne, Nemocnica AGEL Zlaté Moravce promptne zareagovala a od dnešného dňa realizuje očkovanie verejnosti proti koronavírusu.

Celý článok


Aj Nemocnica AGEL Zlaté Moravce si dnes pripomenula medzinárodný deň žien

8.3.2021

Keďže dnešný výnimočný deň patrí ženám na svoje kolegyne dnes nezabudlo ani vedenie zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce potrebuje trikrát viac kyslíka ako v lete pre pacientov s koronavírusom

26.2.2021

Aktuálna pandemická situácia si vyžiadala aj úplne inú logistiku a objednávanie zásob kyslíka pre nemocnice. Výrazne stúpla jeho každodenná spotreba, a to najmä pre pacientov s koronavírusom. Rovnaký trend zaznamenala aj Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, ktorej spotreba kyslíka stúpla oproti letu 2020 viac ako trojnásobne. Vedenie nemocnice robí všetko preto, aby zásoby kyslíka pre pacientov boli dostatočné a jeho dodávka bezproblémová.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce za minulý rok realizovala na röntgenológii takmer 10 000 vyšetrení pacientov

19.2.2021

Bez ohľadu na aktuálnu pandemickú situáciu patrí medzi najvyťaženejšie oddelenia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce röntgenológia. Potreba akútnych vyšetrení za pomoci najmodernejšieho prístroja je vo dne i v noci a lekári si diagnostiku bez neho dnes už nevedia ani predstaviť. RTG vyšetrenie je štandardná, základná a najrozšírenejšia neinvazívna diagnostická metóda.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu v osem hodín.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pandemickú situáciu zatiaľ zvláda

2.2.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má situáciu s vývojom pandémie koronavírusu pod kontrolou. Napriek ťažkej pandemickej situácii v celom regióne nemocnica dokáže zabezpečiť starostlivosť o covidových, ale aj necovidových pacientov. Priebežne sa dokončuje očkovanie zamestnancov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem a nemocnica chystá aj rozšírenie služieb mobilného odberového miesta.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica získala 1. miesto v rebríčku Index transparentnosti 2020

25.1.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa neustále snaží zlepšovať poskytovanú zdravotnú starostlivosť a zvyšovať kvalitu svojich služieb, čoho dôkazom je aj umiestnenie v rebríčku Transparency International. Zostavili vyhodnotenie Indexu transparentnosti za rok 2020 a zlatomoravecká nemocnica sa v ňom v kategórii súkromných nemocníc umiestnila na prvom mieste.

Celý článok


Viac ako 70 darcov a 33 litrov krvi, taká je bilancia darovania krvi v zlatomoraveckej nemocnici za minulý rok

19.1.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a jej oddelenie Hematológie síce fungujú momentálne ako krvný sklad, ale v roku 2020 v rámci spolupráce s Nemocnicou AGEL Komárno umožnila dobrovoľníkom štyrikrát darovať krv priamo v nemocnici

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera začala s očkovaním svojich zdravotníkov proti koronavírusu covid-19. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci v prvej línii, ostatní zdravotníci, ako aj nezdravotnícki pracovníci , ktorí prichádzajú do kontaktu s COVID pacientami . Celkovo absolvovalo očkovanie 25 zamestnancov nemocnice

8.1.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera začala s očkovaním svojich zdravotníkov proti koronavírusu covid-19. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci v prvej línii, ostatní zdravotníci, ako aj nezdravotnícki pracovníci , ktorí prichádzajú do kontaktu s COVID pacientami . Celkovo absolvovalo očkovanie 25 zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce reprofilizovala ďalšie lôžka pre covidových pacientov

4.1.2021

-Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zvládla ťažkú pandemickú situáciu počas vianočných sviatkov. Vedeniu nemocnice sa podarilo vďaka viacerým organizačným opatreniam udržať chod nemocnice. Keďže situácia v regióne sa neustále zhoršuje, na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica vyčlenila ďalšie lôžka pre pacientov s koronavírusom.

Celý článok


Za rok činnosti je poradňa chronických rán a stómií v Nemocnici AGEL Zlaté stále viac vyhľadávanou pacientmi

21.12.2020

Rok činnosti a veľký záujem zo strany pacientov aj rodinných príslušníkov. To je bilancia ročnej prevádzky poradne chronických rán a stómií v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Zriadenie poradne bolo reakciou vedenia nemocnice na dopyt verejnosti po tejto službe a prispelo k skvalitneniu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Novootvorená diabetologická ambulancia v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce zaznamenala u pacientov obrovský ohlas

9.12.2020

Ambulancia diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy funguje v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce len tri mesiace a už zaznamenala obrovský ohlas a záujem zo strany pacientov. Za pár týždňov ich bolo takmer 500, a to zatiaľ ambulancia funguje len tri dni v týždni. Hlavne pacienti s cukrovkou majú po rokoch špecialistu aj v zlatomoraveckej nemocnici.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aktuálnu pandemickú situáciu zvláda

4.12.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, vzhľadom na súčasnú II. vlnu pandémie koronavírusu hneď od začiatku promptne zareagovala a prijala viaceré organizačné opatrenia. Vďaka nim sa darí chod nemocnice udržať a čo je potešiteľné, v posledných dňoch nemocnica zaznamenala výrazné zlepšenie aktuálneho stavu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zrekonštruovala Jednotku intenzívnej starostlivosti

3.12.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dokončila rekonštrukciu jednotky intenzívnej starostlivosti oddelenia vnútorného lekárstva. Jej výsledkom sú moderné priestory, nové technologické vybavenie a nový komfort tak pre pacientov, ako aj pre personál, ktorý sa o pacientov stará. Rekonštrukciu v hodnote 10 tisíc EUR financovala samotná nemocnica z vlastných zdrojov.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici je možné sa dať bezplatne otestovať

25.11.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zriadila od 16. novembra 2020 mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali záujem verejnosti o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce otestovali počas víkendu 200 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo zdravotníci odobrali vzorky viac ako 200 testovaným. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a tiež zamestnancov a pacientov antigénovými testami.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici otestovali počas víkendu 441 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 441 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich najbližších rodinných príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v zlatomoraveckom regióne

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Armády SR

15.10.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, promptne zareagovala a od 14. októbra spustila nový systém triáže – triedenia pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice. Na vstupe do nemocnice pomáhajú v čase od 6.00 hod do 22.00 hod príslušníci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zlúčila oddelenia JIS a OAIM

6.10.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v rámci zvyšovania a zabezpečovania kvality bezpečnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti pristúpila k zlúčeniu Jednotky intenzívnej starostlivosti a Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny. Táto organizačná zmena pomôže nemocnici, personálu, ale najmä pacientom.

Celý článok


Oznam o objednávaní pacientov

5.10.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oznamuje svojim klientom nasledovné:

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce pracuje 24 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Zlaté Moravce majú laureátku ocenenia Biele srdce. Marta Rebová sa o pacientov starala 46 rokov

28.9.2020

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala už po 13. krát výnimočné podujatie, ktoré bolo o sestrách a pre sestry. Všetky obetavé mamy, manželky, sestry, priateľky, jednoducho nezastupiteľné a mimoriadne dôležité nežné predstaviteľky zdravotníctva, prvé a posledné osoby, s ktorými sa pacient v nemocnici stretáva, sa stretli pri príležitosti Medzinárodného roku sestry a pôrodnej asistentky. Nevyhnutnou súčasťou zdravotníctva sú od nepamäti, no posledné roky a hlavne posledné mesiace ukázali, prečo sa na ich prácu pozeráme s ešte väčším rešpektom. Uznanie a obdiv za svoje nasadenie, trpezlivosť, obetavosť a nezlomnú vôľu pomáhať za každých okolností pacientom si preto právom zaslúžia.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

24.9.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V letných mesiacoch sa v priestoroch nemocnice uskutočnili dve mimoriadne úspešné darovania krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť opäť zopakovať a pomáhať tak záchrane ľudských životov zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v utorok 29. septembra.

Celý článok


Plánovaný odber krvi

21.9.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 29 septembra 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce otvára novú diabetologickú ambulanciu

14.9.2020

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, pripravila pre svojich pacientov novinku. Od polovice septembra 2020 rozširuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú ambulanciu diabetológie, poruchy látkovej premeny a výživy. Cieľom bolo vyjsť v ústrety širokej skupine obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali, ako aj zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb pre spádovú oblasť cca 40 tisíc obyvateľov.

Celý článok


8. september je svetovým dňom fyziatrie V Nemocnici Zlaté Moravce má rehabilitácia vyše 60 ročnú tradíciu

9.9.2020

Ôsmy september je Svetovým dňom fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia, fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú, aký obrovský pokrok môže dosiahnuť aj pacient v ťažkom stave pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie/FRO/ Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Vedúcou sestrou v nemocnici AGEL Zlaté Moravce je muž. V práci sa venuje pacientom, vo voľnom čase novofunlandským psom.

26.8.2020

Pätnásť rokov pomáha svojim pacientom, ktorí si ho pochvaľujú, obľúbený je aj medzi svojimi kolegami. K povolaniu ho priviedla mama, a to napriek tomu, že nie je zdravotníčka. Mal byť z neho ekonóm, ale zlákalo ho ošetrovateľstvo. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce funkciu vedúcej sestry na Oddelení vnútorného lekárstva a dlhodobo chorých, vykonáva muž – Karol Szendrei.

Celý článok


,,Som nesmierne šťastná, keď vidím za nami ten kus cesty, ktorou si naša nemocnica prešla,“ hovorí nová námestníčka zlatomoraveckej nemocnice

20.8.2020

V zlatomoraveckej nemocnici pracuje nepretržite už 34 rokov, od júna tohto roka je námestníčkou pre úsek ošetrovateľskej starostlivosti. Reč je o Mgr. Beáte Králikovej, ktorá nám v rozhovore povedala, čo je pre ňu na práci v zdravotníctve najkrajšie, čo naopak najťažšie a aké sú jej ciele v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce v najbližšom období.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno zorganizovala odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno a darcovia krvi tak pomohli doplniť zásoby krvi.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Zlaté Moravce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Na Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie sa objednáte za "pár klikov“

20.7.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Nemocnice Zlaté Moravce spustilo novinku – rýchle a jednoduché elektronické objednávanie. Pacienti sa teda na vyšetrenia môžu objednať doslova pár klikmi na webovej stránke rezervacie.agel.sk.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

17.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, potrebuje aj naďalej vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V júni sa v priestoroch nemocnice uskutočnilo mimoriadne úspešné darovanie krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v stredu 22. júla.

Celý článok


Pozvánka na odber krvi

9.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 22. júla 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach pripravuje spustenie diabetologickej ambulancie

8.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je súčasťou siete AGEL, pripravuje pre svojich pacientov novinku. Od augusta plánuje rozšíriť poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú, diabetologickú ambulanciu. Cieľom je rozšíriť služby pre pacientov a vyjsť v ústrety širokej skupiny obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali.

Celý článok


O pacientov v Nemocnici Zlaté Moravce sa s láskou stará 46 rokov

29.6.2020

Hneď, ako v roku 1974 skončila strednú zdravotnícku školu, nastúpila ako sestra do Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, a zostala jej po celý čas verná. Rukami Mgr. Marty Rebovej prešli tisíce pacientov a koncom júna odchádza z miesta námestníčky pre ošetrovateľstvo do zaslúženého dôchodku.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce dnes darovalo krv mimoriadne veľa darcov

26.6.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Dobrovoľníkov bolo celkovo 29, čo je mimoriadne priaznivé číslo.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

22.6.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční už tento štvrtok, 25. júna, v spolupráci s Nemocnicou Komárno.

Celý článok


Pozvánka na odber krvi

18.6.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 25. júna 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Pacienti zo Zlatých Moraviec majú k dispozícii nový, moderný prístroj na rehabilitáciu

17.6.2020

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, používa modernú zdravotnú pomôcku – motodlahu. Využíva sa po operáciách kĺbov a jej najväčším prínosom je, že skracuje dĺžku rehabilitácie.

Celý článok


Pacientky zo Zlatých Moraviec vyšetrí nový moderný mamografický prístroj v Leviciach

9.6.2020

Pacientky z regiónu Zlaté Moravce majú možnosť využiť nový moderný prístroj na mamografické vyšetrenie. Ten sa nachádza neďaleko, v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL. Budú vyšetrené prednostne.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach povolila návštevy pacientov

5.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, uvoľňuje obmedzenia zákazu návštev. Od stredy 3. júna pacientov zlatomoraveckej nemocnice tak môžu navštíviť rodinní príslušníci a ich známi za predpokladu dodržania určitých opatrení nemocnice.

Celý článok


Rehabilitácia v Zlatých Moravciach funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

28.5.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Nemocnici Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach otestovala skupinu osôb v izolácii

25.5.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v priebehu uplynulého víkendu zrealizovala dvojnásobné testovanie skupiny obyvateľov, ktorí sa vrátili zo zahraničia a boli v domácej izolácii. Aby po uplynutí stanovenej doby mohla byť u nich karanténa zrušená, museli byť opätovne testovaní, a to dvakrát po sebe.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce sa postupne vracia k bežnému režimu

20.5.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19, prijala v posledných dvoch mesiacoch množstvo opatrení. Tie zaisťovali bezpečnosť nielen zdravotníckeho personálu, ale aj pacientov. Po uvoľnení situácie sa režim nemocnice vracia postupne do normálu, niektoré opatrenia však aj napriek stúpajúcemu počtu pacientov zostávajú v platnosti.

Celý článok


Ako sa prihlásiť na komerčné testovanie na COVID-19 v Zlatých Moravciach?

18.5.2020

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Možnosť prihlásiť sa na komerčné testovanie majú záujemcovia z radov samoplatcov aj v Zlatých Moravciach a okolí. Najjednoduchší spôsob je prihlásiť sa prostredníctvom rezervačného systému a webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Sme tu pre vás. Aj naďalej vykonávame vyšetrenia na zistenie vírusu COVID-19

15.5.2020

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, vykonáva komerčné vyšetrenia COVID-19. Preto nás za účelom zistenia výskytu vírusu SARS-CoV-2 neváhajte navštíviť a my vám zabezpečíme výsledok z vyšetrenia v troch cudzích jazykoch.

Celý článok


Oznámenie o výkone komerčných vyšetrení na ochorenie COVID-19

30.4.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, oznamuje, že od mája bude vykonávať komerčné vyšetrenia COVID-19.

Celý článok


Oznam pre pacientov ortopedickej ambulancie

6.4.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, oznamuje, že dňom od 17. apríla 2020 po čerpaní dovolenky, pacientom opäť sprístupní ortopedickú ambulanciu.

Celý článok


Veľká vďaka všetkým dobrým ľuďom, ktorí v tomto hektickom období myslia na iných.

2.4.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, v mene svojich pacientov touto cestou vyjadruje úprimné poďakovanie za sponzorský dar venovaný nemocnici vo forme textilných ochranných rúšok.

Celý článok


Milí darcovia veľmi pekne všetkým ďakujeme, ste skvelí

31.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, bola za ostatné dva dni opätovne obdarovaná sponzorským darom vo forme textilných ochranných rúšok z domácej dielne šikovných darcov, ktorí v tomto období myslia predovšetkým na našich pacientov.

Celý článok


Ďakujeme za rúška, nemocnica bola opäť obdarovaná

27.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, bola dnešným dňom opätovne obdarovaná sponzorským darom vo forme textilných ochranných rúšok z domácej dielne šikovných darkýň

Celý článok


Nemocnica opäť obdarovaná

25.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, bola dnešným dňom opätovne obdarovaná sponzorským darom vo forme textilných ochranných rúšok z domácej dielne šikovnej darkyne.

Celý článok


Oznámenie o prijatí ponúk šitých ochranných rúšok z dôvodu zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19

24.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, z dôvodu zamedzenia šírenia vírusu COVID-19 prijíma ponuky dobrovoľníkov/dobrovoľníčiek, ktoré by mali záujem nezištne pomôcť nemocnici a zamedziť šírenie akútneho vírusového ochorenia u občanov Zlatých Moraviec a širokého okolia.

Celý článok


Poďakovanie za sponzorský dar

24.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, v mene svojich pacientov vyjadruje touto cestou úprimné poďakovanie za sponzorský dar venovaný nemocnici vo forme textilných ochranných rúšok.

Celý článok


Oznam o čerpaní dovolenky

19.3.2020

Nemocnica v Zlatých Moravciach, člen skupiny AGEL, oznamuje svojim klientom čerpanie dovolenky na niektorých oddeleniach a ambulanciách, v priebehu mesiaca marec

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Vedenie zlatomoraveckej nemocnice si uctilo sviatok všetkých žien

9.3.2020

Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 9. marca, k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) nežnejšiemu pohlaviu tohto zdravotného zariadenia venovalo voňavú pozornosť. Na každé dvere oddelenia, ambulancie, kancelárie či prevádzky zaklopal technicko-prevádzkový námestník nemocnice spolu s členkou predstavenstva, ktorí vo svojom náručí držali ružu, ktorou obdarovali svoje kolegyne.

Celý článok


Darcovia krvi pomáhali v Nemocnici Zlaté Moravce

6.3.2020

Nemocnica Zlaté Moravce v spolupráci s Nemocnicou Komárno, členovia skupiny AGEL, zorganizovali v priestoroch zlatomoraveckej nemocnice uplynulý týždeň darovanie krvi, a to po takmer desiatich rokoch. V tejto aktivite by chceli pokračovať aj do budúcna, keďže táto vzácna tekutina je neustále potrebná a pre stopercentnú potrebu v spotrebe krvných prípravkov by potrebovala nemocnica v priemere 4-5 darcov denne.

Celý článok


Chirurgické oddelenie Nemocnice Zlaté Moravce zrealizovalo v minulom roku 870 operačných výkonov. Obrovský pokrok priniesla laparoskopia a videoskopia.

13.2.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zabezpečuje aj chirurgickú starostlivosť pre širokú spádovú oblasť. V roku 2019 bolo hospitalizovaných 1 381 pacientov, z toho 600 žien a 781 mužov. Plánovaných hospitalizácií bolo 623, ich počet prevýšili akútne hospitalizácie, ktorých bolo 758.

Celý článok


V Zlatých Moravciach našli recept na nedostatok lekárov: Slovákov lieči Afričan, úprimné slová o našich ženách a jedle

20.1.2020

Obľúbili si ho! Mnohé slovenské nemocnice sa sťažujú na nedostatok lekárov, no v Zlatých Moravciach sa vynašli.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce oslávila 145. narodeniny. Rok 2019 bol pre nemocnicu zlomovým

10.1.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, oslávila prvého januára 2020 svoje 145. narodeniny. Presne v tento deň v roku 1875 kedy tu bola zriadená prvá župná nemocnica a prijala svojich prvých pacientov. A hoci bol rok 2019 pre nemocnicu zlomový, podarilo sa ju vďaka spolupráci mesta a spoločnosti AGEL nielen zachovať, ale naopak, rozbehla niekoľko nových projektov, rozšírila spektrum svojich zdravotných výkonov a dokonca vybudovala nové oddelenie. Za rok 2019 tu bolo celkovo hospitalizovaných viac ako 2 730 pacientov z toho mužov 1 149 a 1 583 žien, nemocnica zrealizovala cca 820 operačných zákrokov.

Celý článok


Zachraňujú im zdravie, teraz ich prekvapili darčekmi

19.12.2019

Zdravotníci z Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, prišli s originálnym nápadom obdarovať starkých, ktorí sú chorí a poniektorí aj osamelí. Nešlo však o pacientov nemocnice. Nezištne sa rozhodli pomôcť tým, ktorí sú na okraji našej spoločnosti a o to viac potrebujú našu pomoc. Vianočný čas, ktorý prináša aj nečakané obdarovanie a príjemné prekvapenia zažili na vlastnej koži klienti Zariadenia opatrovateľskej služby v Zlatých Moravciach. Zamestnanci nemocnice im doniesli kopec darčekov, ktoré nakúpili z vlastných prostriedkov.

Celý článok


Oznam o prevádzke oddelení počas vianočných sviatkov

17.12.2019

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, oznamuje klientom a návštevníkom nemocnice ako aj širokej verejnosti, že s nadchádzajúcimi vianočnými sviatkami bude prevádzka oddelení, ambulancií prevádzkovaná nasledovne:

Celý článok


V deň svätého Mikuláša boli zamestnanci nemocnice nečakane obdarovaní

10.12.2019

Zamestnancom Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, robí radosť krásna, voňavá jedlička, ktorú nemocnici 6.12. 2019 darovali Štátne lesy Slovenskej republiky, Odštepný závod Topoľčianky.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce prijímajú na oddelenie dlhodobo chorých aj pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne

5.12.2019

Nové oddelenie dlhodobo chorých, ktoré slúži pacientom v Nemocnici Zlaté Moravce a.s., člena skupiny AGEL SK, od septembra tohto roku, už môžu využívať aj poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Od 1. decembra nadobudla účinnosť zmluva o preplácaní týchto výkonov. Oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce otvorila novú poradňu pre pacientov s chronickými ranami

12.11.2019

V Nemocnici Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL SK, otvorili novú odbornú poradňu chronických rán a stómií. Poradňa sa zaoberá problematikou preležanín, diabetických defektov, vredov predkolenia, ťažko liečiteľných operačných rán a iných dlhodobo sa nehojacich defektov, ako aj stómií. Zlatomoravecká nemocnica tak rozširuje škálu svojich služieb, poskytovaných pacientom zo širokého okolia. Nová poradňa funguje v rámci chirurgickej ambulancie a využíva moderné metódy liečby.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce využívajú najmodernejší prístroj na vyšetrenia vzoriek krvi

7.11.2019

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL SK, využíva na vyšetrenia krvi a moču jeden z najmodernejších prístrojov. Tento slúži pre potreby vyšetrení hospitalizovaných, ale aj ambulantných pacientov. Analyzátor AU 480 dokáže rýchlo a spoľahlivo vyšetriť tisíce vzoriek, čo prináša efekt tak pre pacientov, ako aj lekárov predovšetkým v úspore času a v presnejšej diagnostike ochorení.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce slúži pacientom nové oddelenie dlhodobo chorých

9.10.2019

Úplne nové Oddelenie dlhodobo chorých majú k dispozícii pacienti v Nemocnici Zlaté Moravce a.s., člena skupiny AGEL SK. Nové oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

Celý článok


Skupina AGEL aj mesto sa snažia o zachovanie Nemocnice Zlaté Moravce

2.9.2019

Nemocnica v Zlatých Moravciach zostane zachovaná pre tamojších obyvateľov. Napriek faktu, že sa v pláne stratifikácie Ministerstva zdravotníctva SR s ňou, ako akútnou nemocnicou nepočíta, majoritný vlastník nemocnice, skupina AGEL SK a predstavitelia mesta sa dohodli, že nemocnicu zachovajú a budú ju ďalej rozvíjať. Aby však obhájila svoju existenciu, musí prejsť viacerými zmenami. Niektoré oddelenia čakajú čiastočné úpravy, pribudne aj úplne nové oddelenie. Cieľom bude mať nemocnicu na úrovni, kvalitne vybavenú, s kvalifikovaným personálom a najmä bezpečnú pre pacientov.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce otvorila zrevitalizované oddelenie vnútorného lekárstva

11.7.2019

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, odovzdala do prevádzky zrevitalizované priestory oddelenia vnútorného lekárstva, ktoré prešlo potrebnou modernizáciou.

Celý článok


Zdravotníci zo Zlatých Moraviec si prevzali cenu primátora mesta

6.6.2019

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, a zdravotníci z miestneho regiónu sa zúčastnili odovzdávaní ocenení zo strany primátora mesta. Ide o najvýznamnejšie uznanie na miestnej úrovni pre ľudí, aktivistov, dobrovoľníkov, ktorí vo svojom voľnom čase prispievajú k rozvoju Zlatých Moraviec, alebo celoživotnými zásluhami usilujú v ich prospech.

Celý článok


Chcete poznať svoju prognózu? Lekárka Zlatomoraveckej nemocnice Vám ochotne poradí

4.6.2019

Je profesne najmladšou lekárkou v kolektíve doktorov Zlatomoraveckej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL. Známa a obľúbená najmä v kruhu niekdajších študentov ako odborný asistent dekana Lekárskych fakúlt na Slovensku. Položili sme otázky MUDr. Márii Prieložnej, MPH, ktorá vám poradí, aké ochorenia a rizikové faktory by mal zistiť obvodný lekár v anamnéze pacienta.

Celý článok


Sestry zo zlatomoraveckého regiónu si prevzali Biele srdcia

29.5.2019

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek a Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zorganizovali pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier slávnostný seminár s udeľovaním ocenení Biele srdce, ktoré si prevzalo osem sestier.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce čoskoro otvorí novú poradňu pre pacientov s chronickými ranami

26.4.2019

Novú odbornú poradňu zaoberajúcu sa problematikou preležanín, diabetických defektov, vredov predkolenia, ťažko liečiteľných operačných rán a iných dlhodobo sa nehojacich defektov, v blízkej dobe otvorí Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Pacienti Zlatomoraveckej nemocnice majú nové matrace proti preležaninám

25.4.2019

Pre zabezpečenie vyššieho komfortu pacientov a prevencii proti vzniku dekubitov Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, zakúpila na všetky lôžkové oddelenia kvalitné antidekubitné matrace. Investícia sa pohybuje vo výške viac ako 5 tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach zakúpila sériu nových prístrojov pre rehabilitačné oddelenie

8.3.2019

Viacerými novými zdravotnými prístrojmi sa môže pochváliť oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL. Vyšší komfort a rozšírenie spektra terapií ocenia predovšetkým pacienti, ale aj personál. Do novej zdravotnej techniky nemocnica zainvestovala viac ako 21tisíc eur.

Celý článok


Podpora benefičného podujatia, ktoré rozdávalo objatie a pozitívnu emóciu

8.3.2019

Popoludňajšie benefičné podujatie pre mentálne a zdravotne postihnuté deti, ktoré sa uskutočnilo v Leviciach, podporila aj Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce bude naďalej fungovať, jej zrušenie sa neplánuje

3.1.2019

Spoločnosť AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje Nemocnicu Zlaté Moravce, vyvracia nepravdivé informácie o možnom zrušení nemocnice v Zlatých Moravciach.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zakúpila medicínsku techniku za 29 tisíc eur

14.12.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote takmer 29-tisíc eur. Nový anestéziologický prístroj je určený na podanie celkovej anestézie pacientom nemocnice pri akútnych a plánovaných operačných zákrokoch.

Celý článok


Ambulantná pohotovostná služba v Nemocnici Zlaté Moravce

18.9.2018

Ambulantná pohotovostná služba pre dospelých bola od septembra spustená do prevádzky v nemocničných priestoroch na ulici Bernoláková 4. Otvorená je v pracovných dňoch od 16. do 22. hodiny a v dňoch pracovného pokoja a počas sviatkov od 7. do 22. hodiny.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zvyšuje odbornosť sestier

26.4.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala odborný celoústavný seminár zameraný na sústavné vzdelávanie sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Nová medicínska technika zlepší starostlivosť o akútnych pacientov

19.4.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote takmer 14-tisíc eur. Nový pľúcny ventilátor je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov a pre pacientov s chronickým zlyhávaním dýchania, ktorý dokáže úplne alebo čiastočne nahradiť funkciu pľúc.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce zaviedla novinky pri rehabilitáciách

6.4.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, priebežne zavádza moderné procesy liečby i na oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Oddelenie zabezpečuje základnú fyziatricko - rehabilitačnú starostlivosť ambulantným pacientom ako aj pacientom lôžkových oddelení nemocnice, oddeleniu vnútorného lekárstva, chirurgickému oddeleniu ako aj pacientom anestézie a intenzívnej medicíny. Ročne ambulantne ošetrí viac ako 6 100 pacientov, zrehabilituje cca 150 hospitalizovaných pacientov a poskytne cez 2 750 liečebných terapií.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce otvorila moderné rádiologické oddelenie

14.3.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, 14. marca 2018 slávnostne otvorila obnovené rádiologické oddelenie. Nanovo vybudované oddelenie vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii, ktorá si vyžiadala finančné prostriedky v hodnote takmer 150-tisíc eur. Investícia do zakúpenia nového RTG skiagrafického prístroja predstavuje viac ako 117-tisíc eur.

Celý článok


Modernizácia v Nemocnici Zlaté Moravce

6.3.2018

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, prešla v uplynulom období veľkými zmenami. Jej najväčšia výzva sa spájala so snahou vytvoriť si pozíciu stabilného poskytovateľa zdravotnej spoločnosti v regióne.

Celý článok


Nemocnica ušetrila viac ako 40 percent nákladov na vykurovanie

2.3.2018

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, investovala takmer 400 000 eur do nového tepelného hospodárstva. Modernizácia by mala mať v budúcnosti významný podiel na pozitívnom hospodárení v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zmeny v Nemocnici Zlaté Moravce

21.2.2018

Prioritou Nemocnice Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, bolo v roku 2017 predovšetkým vytvoriť si pozíciu stabilného poskytovateľa zdravotnej spoločnosti s cieľom zachovania kvalitnej a komplexnej zdravotnej starostlivo¬sti v regióne a neustáleho modernizovania prístrojovej techniky v zariadení.

Celý článok


Zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice podali pomocnú ruku ľuďom v núdzi

13.12.2017

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce sa v predvianočnom období zapojili do charitatívnej akcie, ktorú organizovala NADÁCIA AGEL. Pre ľudí bez domova zozbierali viac ako 250 kilogramov s oblečenia, obuvi a posteľnej bielizne. Vyzbierané veci si prevzali zamestnanci nitrianskeho azylového domu pre bezdomovcov, ktorí ich v chladných zimných dňoch rozdávajú ľuďom bez domova.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce pracujú s novou laboratórnou technikou

10.10.2017

Oddelenie laboratórnej medicíny v Nemocnici Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch začalo pracovať s dvomi najmodernejšími analyzátormi, ktorými nemocnica zníži celkové náklady oddelenia a vykoná nadštandardný počet vyšetrení za hodinu. Novými laboratórnymi prístrojmi, biochemickým analyzátorom a imunochemickým analyzátorom, nemocnica zvýši úroveň vyšetrení, od ktorých závisí samotná diagnostika ochorenia pacienta.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce zorganizovala prvú bezplatnú preventívnu akciu

25.9.2017

Nemocnica Zlaté Moravce a.s., člen skupiny AGEL, pripravila pre širokú verejnosť bezplatné vyšetrenie hladiny cukru v krvi a meranie tlaku. Išlo preventívnu akciu proti generačným chorobám, akými sú napríklad cukrovka alebo srdcovocievne problémy.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce zaviedla nový systém stravovania

13.9.2017

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch zaviedla nový systém vydávania stravy, ktorý vo veľkej miere prispeje k efektívnemu procesu podávania jedál pacientovi. Moderným štýlom distribúcie jedál, ojedinelým v podmienkach nemocníc na Slovensku, spĺňa zlatomoravecká nemocnica vysoké kritériá európskych štandardov.

Celý článok


Prvýkrát na firemných hrách AGEL

9.9.2017

Začiatkom septembra sa konali firemné hry AGEL vo Valči. Ide o každoročné stretnutie zdravotníkov z dvoch krajín. Premiérové športové zápolenie si užili aj zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Nový RTG prístroj zjednoduší operačné výkony

29.8.2017

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, získala nový mobilný skiaskopický RTG prístroj s C-ramenom určený na operáciu širokého spektra traumatologických a ortopedických výkonov. Moderné medicínske zariadenie v hodnote 50 000 eur, dokáže poskytnúť kvalitnejšie zobrazenie, lepší priebeh vyšetrení či samotný výkon operácie.

Celý článok


Rekonštrukcia tepelného hospodárstva

3.8.2017

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, plánuje v najbližšej dobe vynaložiť približne 400 000 eur do rekonštrukcie tepelného hospodárstva. Investícia vo veľkej miere prispeje k pozitívnemu hospodáreniu v nasledujúcich rokoch.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa rekonštruovala jedáleň pre zamestnancov

21.7.2017

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, nadobudli modernejšie pracovné prostredie. V týchto dňoch bola dokončená rekonštrukcia jedálne, ktorú využíva takmer 70 zamestnancov.

Celý článok


Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

8.3.2017

Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, dnes, 8. marca, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 160 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal podpredseda predstavenstva MUDr. Jozef Botka, riaditeľ nemocnice Ing. Otto Mausch alebo primár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok