Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

O nemocnici

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu v osem hodín.

„Na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR od dnes prevádzkujeme naše mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie každý pracovný deň osem hodín v rozmedzí od 11.00 do 19.00 hod. Otestovať sa verejnosť môže aj v sobotu, a to od 8.00 hod do 16.00 hod,“ uviedla poverená riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková.

V prípade záujmu o komerčné PCR test je nutné sa vopred objednať na www.agellab.sk.

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má pandemickú situáciu a chod nemocnice pod kontrolou. „K dnešnému dňu evidujeme 6 covid pozitívnych zamestnancov, žiadni kolegovia nie sú v karanténe. Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre 22 pacientov s koronavírusom, 1 je suspektný,“ informovala  MUDr.  Horniaková.  Nemocnica má aktuálne vyčlenených  30 bežných  lôžok  s pripojením na kyslík pre covid pozitívnych pacientov, čo je 43 % z celkovej lôžkovej  kapacity.

V nemocnici sa vykonáva len urgentná zdravotná starostlivosť, dočasne má obmedzenú činnosť chirurgického oddelenia, oddelenia fyziatrie a rehabilitácie a špecializovaných ambulancii. Stále tu platia prísne epidemiologické opatrenia, zákaz návštev pacientov a povinné je na vyšetrenia sa vopred objednať.

Späť