Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

O nemocnici

Pacienti Zlatomoravskej nemocnice majú nový operačný stôl

12.3.2024

V snahe neustáleho skvalitňovania poskytovaných zdravotníckych služieb zakúpila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pre centrálne operačné sály nový operačný stôl. Ide v poradí už o druhú investíciu do obnovy operačných stolov v krátkej dobe, ktorá poukazuje na postupnú modernizáciu oddelenia.

„Moderný operačný stôl Mindray je vhodný pre celé spektrum nami poskytovaných operačných výkonov od miniinvazívnych operácií jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore chirurgia, ortopédia a traumatológia, až po najzložitejšie operačné zákroky. Veľkou výhodou je, že k stolu bolo dodané kompletné príslušenstvo, čo vylučuje problémy s kompatibilitou do budúcnosti. Oceňujeme aj maximálnu bezpečnú záťaž vo všetkých konfiguráciách, ktorá vyrieši problémy pri operáciách aj extrémne obéznych pacientov,“ uviedla vedúca úseková sestra operačných sál Jana Gajdošová.

Pozitívom pre pacientov je, že i keď trpia nadmernou obezitou, nemusia cestovať za chirurgickým výkonom desiatky kilometrov do iného zdravotníckeho zariadenia. Zdravotná starostlivosť o extrémne obéznych pacientov je mimoriadne náročná z viacerých hľadísk. Nemocnica sa ju snaží aj týmto spôsobom riešiť podľa aktuálnej situácie. Nespornou výhodou nového modulárneho operačného stola je široké spektrum funkcií, príslušenstvo a v neposlednom rade aj vysoká nosnosť.

Ide o mobilný, univerzálny operačný stôl novej generácie na elektromechanický pohon s modulárnou operačnou doskou, ktorá podporuje až 20 elektrických pohybov, ako napríklad poháňaný zdvih tela, elektrické nožičky nastaviteľné individuálne a funkcia E-drive, čiže disponuje funkciou simultánnych pohybov viacerých kĺbov stola pohybujúcich sa súčasne. Tým sa zvyšuje účinnosť polohovania pacienta, čo znamená, že v jednom okamihu možno meniť polohu hrudníka, rúk či nôh. Dôležitá je aj možnosť posunu do všetkých strán, vrátane pozdĺžneho posunu, čo umožňuje hlbší prístup prenosného RTG prístroja a tiež možnosť Trendelenburgovej polohy, ktorá sa využíva pri šokových stavoch pre zlepšenie krvného obehu, ale tiež pri niektorých operáciách.

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce naďalej pokračuje v investíciách do modernej zdravotnej techniky, čím sa zdravotnícke zariadenie dostáva na vyššiu kvalitatívnu úroveň. Vďaka tomu, ako aj  vďaka erudovaným zdravotníkom, je zlatomoravská nemocnica vyhľadávaným regionálnym zdravotníckym zariadením.

Späť