Nedostatok krvi pomohli znížiť dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici

10.2.2022

Po sérii nielen minuloročných, ale aj tohtoročných úspešných darovaniach krvi sa dnes, 10. februára, v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce uskutočnil ďalší. Niesol sa v znamení valentínskeho darovania. O dobrovoľníkov núdza nebola.

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. Odber sa uskutočnil dnes v dopoludňajších hodinách, na II. poschodí v budove laboratórnej medicíny. „Sme veľmi radi, že tak ako aj predošlé darovania, aj tento bol úspešný. Dobrovoľní darcovia nám darovali takmer 6,5 litra najvzácnejšej tekutiny. V rámci blížiaceho sa Valentína sme každého darcu odmenili sladkým darčekom. Všetkým patrí z celého srdca veľká vďaka,“ hovorí MUDr. Nina Horniaková, riaditeľka nemocnice.