V areáli Nemocnice AGEL Zlaté Moravce rozkvitnú levandule aj letničky

20.4.2023

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zorganizovala pre jej zamestnancov netradičný teambuilding. Pri príležitosti Svetového dňa Zeme, ktorý oslávime 22. apríla, sa v zlatomoravskej nemocnici zmobilizovali kolektívy zamestnancov všetkých oddelení pri skrášľovaní a údržbe lesoparku, trávnatých plôch a areálu nemocnice.

Aj napriek tomu, že pre nepriazeň počasia bola akcia vedením Nemocnice AGEL Zlaté Moravce viackrát presunutá, údržba sa areálu napokon uskutočnila. Včerajší deň bol bohatý na slnečné lúče aj teplo. S prácami začali v popoludňajších hodinách a pokračovali do neskorého popoludnia. Takmer tri desiatky zástupcov z každého oddelenia zavŕšilo prácu približne o piatej popoludní.

„S neobyčajnou myšlienkou „a la 80. roky“ prišla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Mgr. Beátka Králiková, ktorú v tejto činnosti plne podporilo tak vedenie ako aj kolegyne stredného manažmentu nemocnice,“ hovorí MUDr. Nina Horniaková, riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. „Zamestnanci naprieč všetkými oddeleniami svorne zametali, hrabali, sadili a omladzovali staré záhony výsadbou nových letničiek. Zničili sme desiatky párov rukavíc, použili trištvrte tony zeminy a rovnaké množstvo drevenej mulčovacej kôry. Vyčistili sme a vyzametali trávnaté aj betónové plochy. Rozsadili okrasné trávy, vysadili levandule, ktoré budú svojou opojnou vôňou spríjemňovať pobyt v nemocnici pacientom, klientom a naším zamestnancom. Kríčkové ruže a nádherný rododendrón, zasa zamestnancom, pacientom a klientom pavilónu interných disciplín,“ pokračuje Horniaková. Kvety boli vysadené do už existujúcich a nepoužívaných betónových kvetináčov. Od dnes zútulňujú vstupy pred každým pavilónom. „Naše kolegyne z prevádzky liečebnej výživy a stravovania nám pripravili úžasný švédsky stôl plný zabíjačkových dobrôt. Touto cestou by som chcela úprimne poďakovať všetkým zamestnancom, ktorí priložili ruku k dielu. Príjemné prostredie má nemalý vplyv na liečbu a zotavenie. Ďakujem, že vám naši pacienti, klienti a v neposlednom rade aj kolegovia nie sú ľahostajní. Pohľadom na kvitnúce kvety, zeleň ste spríjemnili atmosféru a vytvorili prostredie na regeneráciu. Kvitnúce kvety, zeleň a čistota areálu pohladí nejednu dušu,“ vyjadrila úprimné poďakovanie riaditeľka nemocnice Nina Horniaková. S údržbou stromov začala zlatomoravská nemocnica už v marci, kedy boli vykonané nevyhnutné práce pre omladenie stromov v lesoparku nemocnice.