Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Rádiologické oddelenie

PCR ani Ag test nie je potrebný tak za účelom poskytnutia ošetrenia na oddelení ako aj v špecializovaných ambulancách nášho zdravotného zariadenia.
​Povinnosťou aj naďalej zostáva prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2 alebo FFP3.

Rádiológia (RTG) má v našom zdravotnom zariadení jedno pracovisko, a to v pavilóne chirurgických disciplín. Súčasťou rádiológie je SONO ambulancia, ktorá slúži hospitalizovaným ako aj ambulantným pacientom. Na rádiológii sú pacienti vybavovaní priebežne, čakacia lehota na vyšetrenia v SONO ambulancii  ambulantným pacientom je cca 2 mesiace, čakacia doba tohto druhu vyšetrenia u hospitalizovaných pacientov nie je, pacienti sú vyšetrovaní priebežne, počas ich hospitalizácii v nemocnici.  V prípade ďalšej konzultácie k objednávaniu na SONO vyšetrenie kontaktujte sestru na tel. čísle 037/ 6905 225, v prípade konzultácie sonografie vykonanej v našom zdravotnom zariadení kontaktujte ošetrujúceho lekára z oddelenia počas vašej hospitalizácie alebo vykonaného ambulantného vyšetrenia tu https://nemocnicazlatemoravce.agel.sk/zamestnanci-nemocnice.html

RTG pracovisko v pavilóne chirurgických disciplín slúži pre potreby lôžkových a ambulantných pacientov, pacientom chirurgickej, traumatologickej a ortopedickej ambulancie ako aj pacientom prichádzajúcich do ústavnej pohotovostnej služby. Pre potreby zvyšovania a skvalitňovania služieb pacientom Nemocnica Zlaté Moravce a.s. kompletne zrekonštruovala RTG oddelenie. Nanovo vybudovaná rádiológia vznikla vďaka jeho komplexnej rekonštrukcii, jej elektrotechnickej a stavebnej časti, ktorá si vyžiadala finančné prostriedky v hodnote takmer 150-tisíc eur. Investícia do zakúpenia nového skiagrafického RTG prístroja s priamou digitalizáciou s PASC-som  predstavuje viac ako 117-tisíc eur. Systém umožňuje archiváciu, prenos a zobrazovanie digitálnych diagnostických obrázkov prostredníctvom špeciálnych monitorov s veľmi vysokým rozlíšením, prostredníctvom ktorých je možnosť diagnostiky. Systém bezfilmovej technológie umožní vykonať vyšetrenia rýchlejšie, spoľahlivejšie, pri zníženej röntgenovej dávke žiarenia na pacienta. Zariadenie prináša želaný efekt zníženia nákladov na samotnú prevádzku oddelenia a rtg materiál. Okrem toho sme na tomto oddelení doplnili materiálno-technické vybavenie SONO ambulanice, kúpou nového ultarzvukového prístroja v hodnote 29-tisíc eur.

V tejto časti RTG pracoviska vykonávame i skiagrafiu na oddeleniach s pomocou mobilných RTG prístrojov. Na operačnej sále sa navyše prevádzajú chirurgické výkony pod skiaskopickou kontrolou RTG monitorom, ktorý obsluhujú  rádiologickí technici RTG oddelenia.

U našich prístrojov I-žiarenia je pravidelne, odbornou spoločnosťou, vykonávaná preventívna kontrola prístrojov, ako aj prevádzané skúšky dlhodobej stability.