Nemocnica AGEL Zlaté Moravce podala za minulý rok takmer 25 500 dávok vakcíny proti koronavírusu

20.1.2022

Takmer 25 500 podaných dávok vakcíny proti koronavírusu, z toho tisícka deťom, intenzívna a precízna práca zdravotníkov vo vakcinačnom mieste, veľmi dobrá organizácia, administrácia a osveta. To sú výsledky práce vakcinačného miesta Nemocnice AGEL Zlaté Moravce za rok 2021. Rovnako pozitívne prácu zdravotníkov počas očkovania hodnotia aj klienti.

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce začala prevádzkovať svoje vakcinačné miesto 11. marca 2021. Za takmer rok činnosti tak výrazne prispela k preočkovaniu obyvateľov regiónu a k prevencii ťažkého priebehu nákazy covid-19. „Počet podaných dávok za celý minulý rok 2021 a prvých 17 dní roka 2022 bol takmer 25 500. Z toho presne  999 boli deti vo veku 12 – 18 rokov,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková. Nemocnica vakcinuje látkou Corminaty od spoločnosti Pfizer/Biontech. „Začiatky boli ťažšie, kým sme si zautomatizovali procesy, ale pomerne rýchlo sme si organizačne všetko zabezpečili. Samotní klienti hodnotia u nás priebeh očkovania ako bezproblémový, s príjemnou atmosférou a organizáciou, o čom svedčí aj množstvo doručených ďakovných listov zo strany očkovancov. To nás teší najviac,“ dodala riaditeľka nemocnice.

Dôležitosť očkovania, ako jednej z najspoľahlivejších metód boja proti koronavírusu, zdravotníci v Zlatých Moravciach prezentujú aj vlastným príkladom. „Počet našich plne zaočkovaných zamestnancov dosiahol 81%,“ hovorí riaditeľka nemocnice. Z plne zaočkovaných zamestnancov absolvovalo posilňujúcu 3. booster dávku už 62% zamestnancov. „Medzi plne zaočkované úseky patrí riaditeľstvo, technický úsek, oddelenie laboratórnej medicíny, rádiológia a oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny.

Aktuálne nemocnica prevádzkuje vakcinačné miesto počas pracovných dní, vždy v pondelok od 8:00 do 14:30 hodiny a vo štvrtok a piatok od 8:00 do 15:00 hodiny, a to pre registrovaných aj neregistrovaných, ktorých nemocnica vybavuje priebežne do výšky vopred objednaných vakcín.