Dobrovoľní darcovia krvi otvorili svoje srdcia Vianočnej kvapke krvi

16.12.2022

Pracovisko hematológie a transfúziológie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce včerajším dňom, 15. decembra 2022, symbolicky Vianočnou kvapkou krvi zavŕšilo odbery dobrovoľných darcov krvi v tomto roku.

Aj tento štvrtok bolo v odberovom mieste v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce Vianočnou kvapkou krvi zorganizovala posledný odber krvi dobrovoľných darcov krvi v tomto roku. Darcovia pod rúškom obety a nároku na odmenu zlatomoravskej nemocnici venovali takmer 5 litrov vzácnej tekutiny. Tá pomôže pri záchrane nejedného života a operáciách. „Odbery krvi celkovo v našom zdravotníckom zariadení hodnotíme veľmi pozitívne. Častokrát sa stalo, že z dôvodu záujmu zo strany dobrovoľných darcov sme plánovaný čas darovania krvi, od 7:30 do 10:00 hodiny, museli predĺžiť,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková. „Teší nás, že ľuďom nie je ľahostajný osud ani zdravotné problémy iných a darovaním krvi pomôžu zmierniť utrpenie ťažko chorým pacientom,“ dodala.

„Chcela by som týmto vyjadriť úprimnú vďaku všetkým darcom aj prvodarcom, ktorí nám v tomto roku prejavili podporu cestou darovania krvi, čím nám pomohli zlepšiť jej zásoby,“ pokračuje N. Horniaková a zároveň dodáva, „nezištná pomoc, akou dobrovoľné darcovstvo je, je snáď ten najušľachtilejší čin, ktorý môže človek človeku dať.“

Ďalší plánovaný odber krvi nemocnica usporiada v novom roku 12. a 26. januára v nezmenenom mieste, na 2. poschodí v pavilóne laboratórnej medicíny v čase od 7:30 do 10:00 hodiny.