Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

Pacienti, návštevy, verejnosť

Prepustenie pacienta

Prepustenie pacienta z nemocnice

O prepustení z ústavnej liečby budete včas informovaný/á ošetrujúcim personálom. Pri prepustení vám bude vrátená dokumentácia, ktorú ste odovzdali pri príjme ako aj vaše lieky a cenné predmety.

Predbežnú lekársku prepúšťaciu a ošetrovateľskú prepúšťaciu správu obdržíte pri ukončení hospitalizácie, táto je určená pre vás. S touto predbežnou preúúšťacou správou ste povinný do 3 dní navštíviť vášho obvodného lekára.  Druhé vyhotovenie veľkej lekárskej a ošetrovateľskej prepúšťacej správy doručíme vášmu obvodnému lekárovi. V tejto správe bude uvedené všetko o poskytnutej zdravotnej starostlivosti počas vašej hospitalizácie. Správa obsahuje aj odporúčanie na domácu liečbu. 

Pred odchodom do domácej liečby je potrebné dohodnúť váš spôsob dopravy. Ak potrebujete odvoz sanitkou, prosíme, vopred to oznámte ošetrovateľskému personálu. V deň prepustenia vám budú zabezpečené len raňajky.