Takmer 13 litrov darovanej krvi a 30 úžasných dobrovoľných darcov. To je bilancia z dnešného dobrovoľného darovania krvi v Zlatých Moravciach

25.8.2022

Nezištne pomohli neznámym pacientom. Dnes bolo na pracovisku hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno. Dobrovoľného darovania krvi za zúčastnili prvodarcovia, ale aj pravidelní darcovia krvi, ktorých nebolo vôbec málo. Najvzácnejšiu tekutinu prišli darovať i zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice.

Za pár hodín v priebehu dnešného dopoludnia v dočasných priestoroch v pavilóne chirurgických disciplín zlatomoravskej nemocnice takmer tri desiatky dobrovoľných darcov darovalo 13 litrov krvi. Tá pomôže pri operáciách a záchrane života. „Dnešný plánovaný odber krvi hodnotíme ako jeden z tých úspešnejších, keďže dobrovoľných darcov bolo omnoho viac, ako v ostatných mesiacoch,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková. Pre veľký záujem bol čas odberu o hodinu predĺžený. Posledný darca odchádzal po 11tej hodine predpoludním. Medzi dobrovoľnými darcami, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, boli aj zdravotníci zlatomoraveckej nemocnice. „Chcela by som týmto vyjadriť úprimnú vďaku všetkým darcom a prvodarcom, ktorí nám pomáhajú zlepšiť zásoby krvi,“ pokračuje N. Horniaková.  „Nesmierne nás teší fakt, že medzi dobrovoľnými darcami nájdeme aj kolegov z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, za čo aj im vyjadrujeme veľkú vďaku. Dnes nás navštívil kolega z chirurgického oddelenia a kolegyne z oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pričom fyzioterapeutka Veronika si týmto ušľachtilým gestom spríjemnila dnešný narodeninový deň,“ dodala na záver MUDr. Horniaková.

Ďalší plánovaný odber krvi nemocnica uskutoční zase o dva týždne 9. septembra v dočasných priestoroch, a to v pavilóne chirurgických disciplín na 1. poschodí vpravo v čase od 7:30 do 10:00 hodiny.