OZNAM - UVOĽŇOVANIE OPATRENÍ A ZRUŠENIE ZÁKAZU NÁVŠTEV

22.4.2022

Od dnešného dňa uvoľňujeme opatrenia a zrušujeme zákaz návštev pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR.

NOVÉ PRAVIDLÁ PRE NÁVŠTEVY A SPRIEVOD PACIENTA:

• návštevy denne od 14:00 do 16:00 hodiny
  • pri jednom pacientovi 1 osoba max. 30 minút
  • osoby nesmú mať príznaky COVID-19
  • nesmú mať ošetrujúcim lekárom nariadenú domácu izoláciu a liečbu ochorenia COVID-19 alebo karanténu pre úzky kontakt s COVID-19 pozitívnou osobou, či COVID-19 pozitívneho člena domácnosti
  • musí mať počas prítomnosti v zdravotníckom zariadení riadne prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 (alebo FFP3) bez výdychového ventilu

Vedenie si môže vyhradiť právo rozširovať alebo skracovať návštevný dni/čas podľa vývoja regionálnej a lokálnej epidemiologickej situácie v zdravotníckom zariadení.