Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

8.3.2017

Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, dnes, 8. marca, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 160 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal podpredseda predstavenstva MUDr. Jozef Botka, riaditeľ nemocnice Ing. Otto Mausch alebo primár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

MDŽ je sviatok všetkých žien, ktoré bojovali za svoje práva a rovnoprávnosť mužov a žien. „Darovaním kvietka každej žene v našom zdravotníckom zariadení sme im vzdali úctu a osobne si myslím, že by sa k takejto pozornosti mali pridať všetci muži,“ povedal podpredseda predstavenstva nemocnice MUDr. Jozef Botka s tým, že každý z nás má mamu, ktorá nám dala život alebo manželku, ktorá nás obdarovala tým najkrajším pocitom byť otcom.

Medzinárodný deň žien sa oslavuje už od začiatku 20. storočia a v roku 1975 bol oficiálne uznaný OSN. U nás sa tento sviatok konal v roku 1921 a o rok neskôr nadobudol masový charakter. „Bola som príjemne prekvapená prístupom vedenia nemocnice. V mene všetkých kolegýň ďakujem za darovanú kvetinku,“ uviedla Bc. Tatiana Melencová, vedúca sestra Interného oddelenia.

Nemocnica Zlaté Moravce v súčasnosti prevádzkuje lôžkové oddelenia: Interné oddelenie vrátane Jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) Chirurgické oddelenie, Oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny a spoločné liečebné a vyšetrovacie zložky (SVLZ): Rádiológia, Klinická biochémia, Hematológia, Fyziatria balneológia a liečebná rehabilitácia.