Vedenie zlatomoraveckej nemocnice si uctilo sviatok všetkých žien

9.3.2020

Vedenie Nemocnice Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 9. marca, k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) nežnejšiemu pohlaviu tohto zdravotného zariadenia venovalo voňavú pozornosť. Na každé dvere oddelenia, ambulancie, kancelárie či prevádzky zaklopal technicko-prevádzkový námestník nemocnice spolu s členkou predstavenstva, ktorí vo svojom náručí držali ružu, ktorou obdarovali svoje kolegyne.

Vedenie zlatomoraveckej nemocnice sa tento rok darovaním kvietka pripojilo k milej tradícii k iným zdravotníckym zariadeniam a spoločnostiam skupiny AGEL SK a červenou ružou im vyjadrilo svoju úctu a vďaku. Kvetinový dar im spestril pracovný deň, čo každá zamestnankyňa ocenila.

V minulosti rovnoprávnosť medzi mužmi a ženami celkom samozrejmá nebola. V roku 1908 sa 400-tisíc amerických krajčírok rozhodlo demonštrovať proti diskriminácii žien v práci, bojovať aj za volebné právo či lepšie pracovné podmienky zrušením 10-hodinového pracovného času. Tradícia oslavovať Medzinárodný deň žien bola zavedená na Medzinárodnej ženevskej konferencii v roku 1910. Po druhej svetovej vojne začali 8. marec oslavovať viaceré krajiny ako sviatok žien, až ho OSN napokon v roku 1977 vyhlásila za oficiálny sviatok.