Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno zorganizovala odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno a darcovia krvi tak pomohli doplniť zásoby krvi.

,,S účasťou dobrovoľníkov sme aj dnes spokojní, zároveň sme veľmi vďační, že si vždy počas darovania krvi nájdu obyvatelia Zlatých Moraviec a okolitých obcí čas a takýmto spôsobom nemocnici a jej pacientom pomôžu. Každý jeden darca je pre nás dôležitý, celkovo dnes darovali 4,5 litra krvi,“ hovorí MUDr. Mária Končálová, primárka oddelenia vnútorného lekárstva a vedúca lekárka hematológie. Táto nenahraditeľná tekutina sa ďalej využije pre potreby krvnej banky Nemocnice AGEL Komárno a následne pre pacientov zlatomoraveckej nemocnice a zdravotných zariadení skupiny AGEL SK.

Plán vedenia Nemocnice AGEL Komárno a vedenia Nemocnice Zlaté Moravce je usporadúvať odber krvi na pravidelnej báze, a to jedenkrát mesačne. ,,Darcovia si tak zvyknú a my veríme, že účasť bude z mesiaca na mesiac narastať,“ dodáva MUDr. Mária Končálová.

Späť