Nemocnica v Zlatých Moravciach už očkuje treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu

22.10.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa dnešným dňom zaradila medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré pokračujú v očkovaní proti koronavírusu treťou dávkou vakcíny. Prioritu v zmysle nariadení Ministerstva zdravotníctva SR majú imunokompromitovaní pacienti.

Medzi prvých zaočkovaných patril aj senior Marián Just z malej dedinky Skýcov blízko Zlatých Moraviec. Veselý dôchodca očkovanie absolvoval bez najmenších problémov a ako dodal, nerozumie ľuďom, ktorí sa odmietajú dať očkovať. Nemocnica bude imunokompromitovaných pacientov očkovať aj v utorok, 26. októbra s tým, že tento deň bude vyhradený výlučne pre túto kategóriu občanov a nemocnica tomu prispôsobí aj zvýšený dohľad pre týchto očkovancov. „Očkujeme vakcínou od spoločnosti Pfizer/Biontech. Na tretiu dávku musia byť záujemcovia vopred registrovaní cez webovú stránku https://vakcinacia.nczisk.sk/. Samozrejme i naďalej pokračujeme v očkovaní záujemcov prvou a druhou dávku vakcíny proti koronavírusu, a to v piatok 29. októbra, pričom vo vyhradenom čase očkujeme aj deti,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková.

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce je vakcinačným centrom od 12. marca tohto roka a za ten čas podala celkovo 18 250 dávok.