Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

O nemocnici

Ako bude vyzerať sviatočné menu v Zlatomoravskej nemocnici? Tradičné aj regionálne špeciality nahradia racionálnu stravu

22.12.2022

Zdravotný stav niekedy nedovoľuje, aby pacienti strávili tie najkrajšie sviatky roka doma, v kruhu svojej rodiny. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce sa však napriek tomu snažia, aby sa cítili čo najlepšie. Aj preto býva štedrá večera naozaj tradičná.

Personál Nemocnice AGEL Zlaté Moravce sa snaží navodiť vianočnú atmosféru tak výzdobou, ako aj chutnou, štedrou večerou. Preto menu pre pacientov a zamestnancov v štedrý večer bude viac menej tradičné. Samozrejme, pri príprave jedál berú ohľad na to, či majú pacienti nejaké stravovacie obmedzenia, napríklad diétu.

„Tým, ktorí diétu nemajú, servírujeme zemiakový šalát s vyprážaným rybím filé ale aj vianočku s medom. Pacientom, ktorí majú určené diétne stravovanie budú mať rybku na masle s citrónom. Nezabudli sme ani na ovocie. Na štedrý večer všetci pacienti ku večeri dostanú banán aj mandarínku,“ uviedla námestníčka seku ošetrovateľskej starostlivosti Mgr. Beáta Králiková.

Silvestrovský obed bude v zlatomoravskej nemocnici taktiež tradičný. Nemocnica pripravení voňavú kapustnicu s údeninou a pacientom, ktorí sú obmedzení diétou rybie filé.

Na Nový rok si tak zamestnanci ako aj pacienti pochutnajú na kvalitnom hovädzom vývare s krupicovými haluškami, bravčovom rezni a ryži s kompótom. Pacientom so šetriacou diétou nemocnica pripraví bravčové mäsko zapečené so syrom. Ostatné obedové menu, ako hovädzia polievka s krupicovými haluškami, ryža aj kompót zostáva nezmenené. „Jesť by sa malo nielen ústami, ale aj očami,“ konštatuje námestníčka a zároveň dodáva, „snažíme sa, aby sme pri varení dbali ohľad nielen na splnenie stanovených noriem, ale najmä na to, aby jedlo tak zamestnancom ako aj pacientom chutilo a počas hospitalizácie sa cítili príjemne.“

Späť