Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

Pracoviská

Oddelenie laboratórnej medicíny

Oddelenie laboratórnej medicíny (OLM) sa skladá z oddelenia klinickej biochémie (OKB) a oddelenia hematológie (HTO). Oddelenie klinickej biochémie vedie lekár s potrebnou špecializáciou v odbore klinická biochémia a úsek hematológie lekárka so špecializáciou v hematológii a transfúziológii. Pod oddelenie hematológie spadá aj ambulancia hematológie a transfúziológie, ktorá poskytuje ZS v rámci schválených ordinačných hodín 3x do týždňa s ordinačnými hodinami, ktoré sú k dispozícii tu https://nemocnicazlatemoravce.agel.sk/pracoviska/ambulancie/hematologia.html

Oddelenie sa podieľa na laboratórnej diagnostike nemocničných a ambulantných pacientov. OLM vykonáva okr. uvedeného aj preventívne vyšetrenia klientov a vyšetrenia pre pracovnú zdravotnú službu. Zabezpečuje dodanie laboratórnych výsledkov pre ambulantných lekárov v rámci nemocnice ako aj externých ambulantných lekárov a ich klientov v snahe zvýšiť množstvo našich výkonov.

Nakoľko v laboratórnej medicíne pribúdajú nové poznatky, priebežným vzdelávaním sa približujeme k týmto trendom. Nové poznatky, pracovné postupy a informácie o nových laboratórnych technológiách získavame pravidelným vzdelávaním. Pracovníci oddelenia sa pravidelne zúčastňujú  mnohých vzdelávacích akcií.


Príjem materiálu do laboratória

pondelok – piatok: nepretržite
sobota, nedeľa, sviatky: nepretržite

Žiadanka o laboratórne vyšetrenie (formát PDF).


Darovanie krvi

Odberové miesto darcov krvi Nemocnice AGEL Zlaté Moravce srdečne uvíta každého darcu krvi, ktorý sa rozhodol darovať krv dobrovoľne a bezodplatne.Viac informácií o darovaní máme zverejnených v sekcii Darovanie krvi tu: https://nemocnicazlatemoravce.agel.sk/pacienti-verejnost/darovanie-krvi.html