Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2021

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Napriek tomu, že je dovolenkové obdobie, darcovia krvi nezostali k výzve na darovanie krvi ľahostajní.

„S účasťou dobrovoľníkov sme aj dnes spokojní, zároveň sme veľmi vďační, že si vždy počas darovania krvi nájdu obyvatelia Zlatých Moraviec a okolitých obcí čas a takýmto spôsobom nemocnici a jej pacientom pomôžu. Každý jeden darca je pre nás dôležitý, celkovo dnes darovali viac ako 4 litre krvi,“ hovorí MUDr. Nina Horniaková riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Táto nenahraditeľná tekutina sa spracuje v Nemocnici AGEL Komárno a následne bude podľa potreby presunutá pre pacientov zlatomoraveckej nemocnice.

Plán vedenia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce je usporadúvať odber krvi na pravidelnej báze, a to minimálne jedenkrát mesačne „Darcovia si tak zvyknú a my veríme, že účasť bude z mesiaca na mesiac narastať,“ dodáva Nina Horniaková.

Späť