Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Pacienti Zlatomoraveckej nemocnice majú nové matrace proti preležaninám

25.4.2019

Pre zabezpečenie vyššieho komfortu pacientov a prevencii proti vzniku dekubitov Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL, zakúpila na všetky lôžkové oddelenia kvalitné antidekubitné matrace. Investícia sa pohybuje vo výške viac ako 5 tisíc eur.

Nemocnica Zlaté Moravce zakúpila päťdesiat kusov pasívnych antidekubitných matracov, ktoré budú pacientom pomáhať v boji proti preležaninám. Obstaraním tejto zdravotnej pomôcky nemocnica zvýši  komfort a prevenciu vzniku dekubitov u pacientov počas hospitalizácie.

„Matrace sú určené pacientom so stredným II. až III. stupňom rizika vzniku dekubitov (Norton 20-17), uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Mgr. Marta Rebová. V jadre jeho  ložnej plochy je vykonaný nový revolučný prierez, ktorý zabezpečuje optimálne rozloženie hmotnosti pacienta, kopíruje kontúry tela a tým znižuje tlak na tkanivo. Zväčšené prierezy tiež zabezpečujú lepšiu cirkuláciu vzduchu, odvod pary a zároveň viac chránia pacienta pred vlhkosťou a prehriatím.

„Pre pacientov, ktorí sú mobilní a bez nároku na prevenciu dekubitov, sme zakúpili dva druhy pasívnych zónových anidekubitných matracov z teplej a studenej PUR peny,“ dodala námestníčka. Ložná  plocha týchto matracov zabezpečuje lepšie prevzdušnenie matraca, cirkuláciu vzduchu, odvádzanie pary a ľahkú masáž tela. Poťahy všetkých matracov sú snímateľné so zipsom, vodeodolné, paropriepustné, antialergické a antibakteriálne.

Chorí pacienti tak budú v Nemocnici Zlaté Moravce ležať pohodlnejšie a komfortnejšie.  

Späť