Bezplatné antigénové testovanie pri zlatomoraveckej nemocnici končí

22.6.2021

Bezplatné antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce bude od zajtra, 23. júna 2021, zrušené.

Zrušenie bezplatného antigénového testovania súvisí s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR o ukončení činnosti  bezplatného antigénového testovania v mobilných odberových miestach a v neposlednom rade aj s priaznivo sa vyvíjajúcou situáciou s pandémiou. K tomuto pozitívnemu vývoju výrazne prispievajú zvyšujúce sa čísla zaočkovaných proti koronavírusu.

V mobilnom odberovom mieste bude aj naďalej prebiehať testovanie pre samoplatcov. ,,Od stredy 23. júna budeme mobilné odberové miesto prevádzkovať iba počas pracovných dní od pondelka do piatka. Pokračujeme v činnosti  komerčných antigénových a PCR vyšetrení, ktoré vykonávame v pracovných dňoch od 9:00 do 11:00 hodiny a v utorok a štvrtok vykonávame PCR vyšetrenia pacientom s COVID PASSOM,“ vysvetlila riaditeľka nemocnice MUDr. Nina Horniaková.