Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

037/ 6905 111

Pracoviská

Oddelenie vnútorného lekárstva vrátane JIS

Oddelenie vnútorného lekárstva aktuálne pracuje na 21 lôžkach a 6 lôžok intenzívnej starostlivosti v rámci oddelenia multidisciplinárnej intenzívnej starostlivosti (OMIS). Naše oddelenie pozostáva z jednej ošetrovacej jednotky, na ktorej poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochorením vnútorných orgánov, novoprijatých na doporučenie z ambulantnej starostlivosti alebo u pacientov preložených na naše oddelenie z iných oddelení, resp. z iných zdravotných zariadení. Chod oddelenia je zabezpečený tak internými lekármi nemocnice ako aj externými a v prípade potreby lepšej diagnostiky pacienta aj konziliárnymi lekármi. Primárka OVL je špecializovaným lekárom II. stupňa v odbore vnútorné lekárstvo a s atestáciou v odbore hematológia a transfúziológia. Ostatní lekári sú zaradení v špecializačnej príprave. Dve lekárky sú toho času na RD/MD, nie sú neuvádzané v zozname oddelenia. 

Zabezpečujeme základnú starostlivosť, vykonávame diagnostické a liečebné úkony vyplývajúce zo zdravotného stavu pacienta často krát v spolupráci s inými oddeleniami nemocnice.

Pacientom na našom oddelení ponúkame dvoj, troj, štvorlôžkové izby so spoločným sociálnym zariadením na poschodí ako aj dve jednolôžkové izby v rámci nadštandardnej starostlivosti. Hospitalizácia na oddelení vnútorného lekárstva si nevyžaduje predošlé objednávanie, pacienti sú vybavovaní bez čakacích lehôt. V prípade ďalšej konzultácie k hospitalizácii alebo liečby sa prosím obráťte priamo na primárku oddelenia tu https://nemocnicazlatemoravce.agel.sk/zamestnanci-nemocnice/interne-oddelenie/mudr-maria-koncalova.html


Pokyny pre pacientov pred plánovanou hospitalizáciou.

  • Príjem pacienta - v deň plánovanej hospitalizácie, prostredníctvom príjmovej ambulancii v čase od 7:00 hodiny. 
  • Doklady - občiansky preukaz a platný preukaz zdravotného poistenia, odporúčanie na plánovanú hospitalizáciu,
  • Lieky: všetky lieky, ktoré toho času užívate v originálnom balení a zoznam liekov s dávkovaním (inzulíny, inhalačné spreje, očné kvapky, masti, krémy, náplasti atď.) Ak používate zdravotnícke pomôcky ako sú barle, paličky, načúvací aparát, okuliare, zubnú protézu, je potrebné si ich vziať so sebou. 
  • Osobné veci - pyžamo, náhradné oblečenie, župan, spodná bielizeň, domáca pevná obuv - nie šľapky, uterák, hygienické potreby (zubná kefka, zubná pasta, hrebeň, sprchový gél, šampón, holiace potreby),
  • Pitný režim a strava - odporúčame nesladené minerálne vody alebo nesladené ovocné a bylinkové šťavy. V prípade, ak si chcete priniesť vlastnú stravu (napr. ovocie, jogurt), je nutná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.
  • Do zdravotníckeho zariadenia odporúčame nebrať žiadne šperky, iné cennosti a vyššiu hotovosť. Zodpovednosť za finančnú hotovosť či cenné predmety preberáme len v prípade, ak ich odovzdáte do nemocničnej úschovy prostredníctvom vedúcej sestry, resp. inej poverenej osoby. O prevzatí peňažnej hotovosti a cenných predmetov vám bude vystavený doklad, na základe ktorého vám pri ukončení hospitalizácie budú peňažné prostriedky, resp. cenné predmety vrátené.
  • Ďalšie vyšetrenia, lekárske správy a nálezy v závislosti od odporúčania objednávajúceho lekára. 
  • Ak máte zistenú intoleranciu na lieky alebo potraviny nezabudnite to vopred oznámiť.
  • V deň prijatia bude zabezpečený obed aj večera. 

Okrem pacientov so zdravotným poistením môže využiť nemocničnú zdravotnú starostlivosť aj pacienti-samoplatcovia na základe platného cenníka zverejneného na oddelení.

V zmysle platných právnych predpisov dohliadame na ochranu vašich osobných údajov.


Návštevné hodiny

pondelok – piatok 14:00 – 16:00
sobota, nedeľa, sviatky 14:00 – 16:00

Mimo návštevných dní sú návštevy povolené so súhlasom primára oddelenia alebo službukonajúceho lekára.
Bližšie informácie o návštevách nájdete tu: https://nemocnicazlatemoravce.agel.sk/verejnost/navstevne-hodiny.html