Nemocnica v Zlatých Moravciach pripravuje spustenie diabetologickej ambulancie

8.7.2020

Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je súčasťou siete AGEL, pripravuje pre svojich pacientov novinku. Od augusta plánuje rozšíriť poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú, diabetologickú ambulanciu. Cieľom je rozšíriť služby pre pacientov a vyjsť v ústrety širokej skupiny obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali.

"Otvorenie diabetologickej ambulancie bude v našej nemocnici novinkou, túto špecializovanú ambulanciu sme doposiaľ nemali. Dopyt pacientov a naše skúsenosti ukázali, že v regióne je široká skupina pacientov s už potvrdenou diagnózou diabetes a tiež vývoj ukazuje, že ich počet pravdepodobne bude stúpať,“ hovorí námestníčka riaditeľa pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti MUDr. Nina Horniaková. Diabetologická ambulancia bude umiestnená priamo v nemocnici, v pavilóne internistických disciplín, lekár tu bude ordinovať tri dni v týždni. ,,Aktuálne dolaďujeme všetky legislatívne záležitosti, veríme, že sa nám všetko podarí vyriešiť tak, aby sme od augusta našu novú ambulanciu mohli spustiť,“ uviedla N. Horniaková.